Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Talvekülm ei seganud andunud lauljaid

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Matti Kämärä

Laupäeval avati talvise laulupäevaga «Jää hääl» Toila laululava. Teiste seas käis laulmas ka Narva Aleksandri koguduse koor Alfa & Omega.

Lauluhuvilistele ei saa esinemisest kunagi küllalt, nii registreeris ka Tuuliki Jürjo (fotol vasakul) enda juhendatava koori uue laululava avapeole. «Käime igal pool laulmas, olime ka punklaulupeol. Tundus, et on huvitav üritus. Palju sõltub esinemiste puhul muidugi kavast, seekord olid pooled laulud isamaalised, teine pool aga pakkus proovimisrõõmu,» ütles Tuuliki. Nii tekitas pidu igati meeldiva emotsiooni: erilisust toimumisajast ja äratundmisrõõmu tänu armastatud repertuaarile.
«Jää hääle» peole registreerus rohkem kui 300 lauljat-tantsijat, peakülaliseks oli palutud ansambel Jäääär. Kavas oli mitu talveteemalist tuntud koorilaulu, paar koorilauluks seatud lugu Jääääre repertuaarist ning selleks sündmuseks spetsiaalselt loodud Tõnu Timmi ja Üllar Saaremäe «Jää hääl».
Ettekandele tulid näiteks ka Piret Ripsi «Ilmapuu lävel», Kadri Hundi «Üksteist peab hoidma» ja Ülo Vinteri «Laul Põhjamaast». Nagu tõelisele laulupeole kohane, ei saadud ka ilma Tõnis Mäe «Palveta».
Laulupäevaga märgiti 150 aasta möödumist piirkonna esimese koori, Toila laulukoori asutamisest, seepärast soovivad laulupäeva korraldanud Toila vald ja mittetulundusühing Kultuuriveski tuua Toila laululava tagasi ürituste toimumispaikade kaardile, pakkuda kooridele omapärast kokkutulekuvõimalust talvisel perioodil, luua koorimuusika varamusse uut loomingut, tugevdada koostöötahet ja -kogemust naaberomavalitsustega.
Ka ütleb üks korraldajatest Piia Tamm, et Toilas asus Eesti esimene teatrimaja, mis ehitati 130 aastat tagasi ja hävis 1930ndatel.
Rita Puidet