Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänulaulud Loojale kõlasid kahelt suguvõsalt

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nõmme Rahu kirikus kohtusid ja andsid kontserdi kahe suguvõsa lauljad.

Salumäede ja Lillepeade suguvõsa kokkukutsuja ja kirikukontserdi idee autor Anne-Mai Salumäe (neiuna Lillepea) sai selleks tõuke paar aastat tagasi, kui Pereraadio intervjuus ütles valjusti välja oma soovi: ühendada kaks musikaalset suguvõsa ühiseks kooriks perekondlikul vaimulikul laulupäeval.
Et kontsert oli kõigile avatud, oli kirikusse kogunenud hulgaliselt rahvast. Ja kohaletulnud said imelise elamuse. Suguvõsade lauljaist kokku seatud kooris oli mitmeid professionaalseid muusikuid ja lauljaid ning muidu musikaal­seid inimesi ja seetõttu kõlasid kõik laulud suurepäraselt. Lisaks koorile esitasid oma laule lapsed ning suguvõsad ka eraldi. Lauljate ees seisid Anne-Mai Salumäe, Külli Salumäe, Lia Salumäe, Eva-Tiina Põlluste, Mai-Liis Mäeväli ja Karin Salumäe.
Kontsert algas Anne-Mai Salumäe «Sugulaste kokkutuleku lauluga» ja pea igas järgnevaski laulus oli seotust Salumäede või Lillepeadega. Mitme laulu sõnad on eestistanud Eduard Salumäe. Arved Pauli luulet on viisistanud nii Anne-Mai Salumäe kui ka Ervin Lillepea. Ühislauluna kõlas Ivar-Jaak Salumäe «Elu on kui meri» (KLPR 336) Georg Kiviste sõnadele. Samas esitleti ka emeriitõpetaja Salumäe vastilmunud jutlusteraamatut.
Vaimulikul laulupäeval jagasid jumalasõna koguduse õpetaja Ove Sander, koguduse praktikant Ervin Lillepea, jutlustas Mart Salumäe, kes saabus Eestisse Kanadast. Lõpupalve pidas ja õnnistas kohaletulnuid Tiit Salumäe. Kap­lan Peeter Paenurm ütles mälestussõnad esivanematele Eduard ja Johanna Salumäele, Hugo ja Hermine Lillepeale ning mõlema pere kolmele pojale, kes on ajast igavikku kutsutud.
Sirje Semm