Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänulikkus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Välismaal käies olen sageli märganud, kuidas inimesed tänavad, kui neile kauplusest väljudes ust selja taga lahti hoiad. Meil järgivad seda tava vaid üksikud.
Üldse tundub Eesti inimene olevat pigem nurisev ja rahulolematu kui tänulik. Meie ühiskond pole küll nii arenenud kui lääne riikides, kuid rahulolemiseks on meil küllalt palju põhjust.
Vaid tõeliselt pime inimene ei suuda märgata, kui palju on meie elu õigupoolest läinud paremaks, ja seda isegi majanduskriisist hoolimata. Samuti on igaühe elus palju selliseid asju, mida me peame elementaarseks, kuid mis pole sugugi nii enesestmõistetavad.
Kas oleme tänulikud tervise, perekonna ja kodu, igapäevase leiva, töö, arstiabi ja kõige muu eest. Sellised väärtused ja asjad tunduvad esmapilgul nii loomulikud ja nende olulisust märkame sageli alles siis, kui midagi kaotsi on läinud.
Samas on kõik, mis meil on hästi ja mida peame enda omaks, tegelikkuses ju Jumala kingitus. Kas märkame seda? Mõeldes Jumalale saame olla vaid tänulikud. Ta on andnud meile kõik eluks vajaliku, hoolimata sellest, et me oleme patused ja ekslikud. Jumala kingitustele mõtlemine toob tänulikkuse südamesse.

Kaido Soom