Tarmo Linnas: kinnipeetavad usaldavad oma vanglavaimulikku

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Portreelood, Uudised / Number:  /

2022. aasta lõpust vanglaameti peakaplani ametis olev Tarmo Linnas kinnitab Eesti Kirikule antud usutluses, et Eesti kinnipidamisasutustes on usuvabadus tagatud igale kinnipeetavale ning selle eest seisab koostöös vangla juhtkonnaga hea vanglakaplan.

Tarmo Linnas (vasakul) ja piiskop emeeritus Tiit Salumäe Viru-Jaakobi kirikus. Foto: Viru-Jaakobi koguduse Facebooki leht

Kui Eesti vanglateenistus tähistab 26. jaanuaril 104. aastapäeva, siis teenistuse osaks oleva vanglakaplanaadi saja aasta juubelit ja taasrajamise 35. aastapäeva peetakse 11. märtsil.

Millal  ja milliste eesmärkidega asusid vanglate peakaplani ametikohale?

Kui 2022. aasta lõpus tekkis vajadus ametist lahkunud peakaplani (Tanel Meiel – L.R.) asemele leida sellel ametikohal töö jätkajat, siis pakuti seda võimalust mulle ja ma võtsin väljakutse vastu. Kuni eelmise aasta juulikuus toimunud ametisse nimetamiseni töötasin ma paralleelselt Viru vangla vanemkaplanina ja peakaplani kohusetäitjana.

Millised on peakaplani ametiülesanded?

Peakaplani  töö sisuks on usualase töö korraldamine vanglasüsteemis, mis hõlmab endas kaplanite ja vabatahtlike tegevuse koordineerimist vanglates, sealhulgas vanglakaplanite ja vajadusel vanglate ning justiitsministeeriumi ametnike nõustamist usualastes küsimustes.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse