Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartus avaldati toetust pereväärtustele

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Meelsuse väljendajad Tartus. Foto: Merje TalvikKodanikupäeval kogunes Tartu Raekoja platsile enam kui paarsada inimest, et avaldada toetust traditsioonilisele peremudelile.
«Oleme siin selleks, et toetada aastatuhandetele vastu pidanud peremudelit,» lausus evangeelsete üliõpilaste juht Kristjan Luhamets. Agape Eesti juht Herman Jürgens rõhutas, et eestlased saavad püsima jääda vaid traditsioonilise perena. Peakorraldajate kõrval võtsid sõna ka linnapea Urmas Kruuse ja õpetaja Piret Kärtner.
Justiitsministeeriumis on koostatud mitteabielulise kooselu analüüs sellest, kuhu Eesti võiks pöörata ning kus lisaks mehe ja naise abielule kaalutakse ka mitteabielulisele kooselule seadusliku staatuse andmist. Samuti pakub analüüsi üks osa välja partnerlusseaduse väljatöötamist, kus kirjas ka võimalus, et abielu võiks olla avatud samasoolistele.
Üritusel kõnelenud prof Tõnu Lehtsaar märkis, et Eesti kehtivas õiguses on mitmeid võimalusi kooselupartnerite varasuhete reguleerimiseks, mistõttu puudub otsene vajadus täiendava regulatsiooni loomiseks.
Korraldajad soovisid öelda selge «ei» partnerlusseadusele, kogudes toetusallkirju mehe ja naise abielule. «Meie eesmärk on ministeeriumile edastada perekondlikke püsiväärtusi toetavate inimeste arvamus ja soov, et perekonda kui väärtust ei devalveeritaks,» sõnas Lehtsaar.
Justiitsministeeriumile sai 1. detsembrini teha ettepanekuid mitteabielulise kooselu õigusliku reguleerimise teemal. Toetamaks samasooliste partnerite kooselu, kogusid veebis allkirju ka MTÜ Eesti Gei Noored.

Merje Talvik