Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tarvastu kiriku ees avati pink Haamerite mälestuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Haameri pink
Mälestusplaadi kinnitamisega pingile on ametis Mulgi Seltsi vanem Ene Saar (vasakul) ja pingimeister Neeme Kink, tähtsat tegevust jälgib eemalt Harri ja Maimu poeg Eenok Haamer. Jaan Männik

8. augustil, Harri Haameri 32. surma-aastapäeva keskpäeval kogunesid pere, sõbrad ja koguduseliikmed Tarvastu kalmuaial õpetajate hauale.

Rahvast oli kohale tulnud rohkesti. Sündmust ilmestas Harri ja Maimu Haameri mälestuseks pingi avamine kiriku ees.
Juba mõnda aega oli olnud õhus mõte mälestuspingist Harri Haamerile. Kuid teostuse suhtes põhjustas eriarvamusi küsimus, et kui teha kaks pinki kiriku ette nagu seni, kas siis nii, et ühele abikaasale üks pink ja teisele teine. Raske oli aga Maimut ja Harrit ette kujutada istumas eraldi pinkidel.
Nõnda jäi pingitegemise mõte mõneks ajaks soiku. Kuni ühe tormise päevani, mil Mulgimaa piiril Pikassillas Riina Antoni koduõuel murdus kaheharuline põlistamm. Perenaine otsustas, et langenud vana puuhiiglane peab leidma veel väärikat kasutust pingina Tarvastu kirikuaias. Tänutäheks teda ristinud ja leeripühal õnnistanud õpetajale Harri Haamerile. Mõte leidis tuge 1973. aasta leerirühma kaaslaste ja Mulgi Seltsi liikmete seas, kes lubasid pingi tegemisele oma õla alla panna. Ja nii tegigi naabruses elav meister Neeme Kink oma õuel pingi valmis.
Mulgi Seltsi inimesed Ester Rusingu eestvedamisel panid ette, et kui inimesed on heldelt annetanud ja raha jagub enamaks, teha esimese pingi järel kohe ka teine. Mõlemad sama pühendusega: Harri ja Maimu Haameri mälestuseks. Nõnda sai ka koguduserahva dilemma lahenduse.
Nüüd on meil jätkuprojekt teisegi pingi tegemiseks. Vajalikku materjali sellesama tammepuu näol jagub ja meistriga on kokku lepitud.
Pingi tegemist saab toetada, annetades EELK Tarvastu Peetri koguduse SEB arveldusarvele EE81 1010 3020 0715 7000. Selgituseks märgusõna: PINK.
Elve Bender,
Tarvastu koguduse õpetaja