Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tauno Toompuu on tunnustatud kodanik

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tauno_vabatahtlik_nNovembris tähistatud kodanikupäeval andsid peaminister Andrus Ansip ja regionaalminister Siim Kiisler aumärgi 14 silmapaistvale kodanikule, teiste seas õpetaja Tauno Toompuule.

1998. aastal sai alguse kodanikupäeva tähistamine ning silma paistnud kodanike aumärkidega tunnustamine, mis iga aasta hoogu juurde kogub. Tänavu laekus komisjonile 46 ettepanekut, Lääne-Virumaalt esitati kandidaadiks Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (fotol).
Simuna kihelkonnas Laekvere alevikus 2. jaanuaril 1979 sündinud Tauno Toompuu on lõpetanud Tartu teoloogia akadeemia ja usuteaduse instituudi pastoraalseminari ning ordineeritud kümme aastat tagasi Simuna kirikus, kus oli tema esimene teenimispaik vaimulikuna. Septembrist 2007 teenib Toompuu Rakvere kogudust.
«Hinnati koguduse tööd ja seda, et kirikus toimub aktiivne kultuurielu,» märgib Toompuu, lisades, et igasugune tunnustus teeb alandlikuks ja et nüüd peab ta tõesti püüdma, et olla tunnustuse vääriline.
«Kodanikupäeva aumärgi saaja Tauno Toompuu on Rakvere Kolmainu koguduse õpetajana elavdanud olulisel määral Lääne-Virumaa kiriku- ja kogukonna elu. Oma eeskujuga on ta koondanud enda ümber hulgaliselt vabatahtlikke. Ta teeb aktiivselt koostööd avaliku ja erasektoriga, kinnitades sellega oma veendumust, et koguduste oluline ülesanne on rakendada oma pikaajalist vabatahtliku töö kogemust ühiskondlikku ellu.
Tema eestvedamisel panustab kogudus ka piirkonna kultuuriellu, kirikuhoones on toimunud hulgaliselt kontserte ja muusikafestivale,» öeldakse tema kandidatuuri selgituseks.
Poolteist nädalat tagasi lõppesid Rakveres kogu linnale mõeldud seitsmendad kirikupäevad, mille üks eestvedajatest on Tauno Toompuu, möödunud aastal kuulutas Virumaa Teataja ta pressisõbraks.
Rita Puidet