Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teabepäeval jagati kogudustele infot

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kirikud on hoitud, aga mitte võõraste vandaalide poolt. 2010. aastal pandi väljastpoolt põlema Suure-Jaani kiriku uks. Arhiiv

Tartus jagasid teabepäeval infot muinsuskaitseameti ja päästeameti ametnikud.

Seminaril osales EKNi liikmeskirikute vaimulikke ja ilmikuid. Pärast siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au päeva sissejuhatavat tervitust sai sõna päästeameti tule­ohutuse talituse juhataja Marko Rüü. Ettekandes selgitas ta, millised on ehitistele esitatavad tuleohutusnõuded vastavalt tuleohutuse seadusele. Kui tegemist on mälestisega, siis tuleb koos arutada, milline on parim lahendus, et tagada nii inimeste kui ka hoone turvalisus.
Päästeteemal ka jätkati ja sõna sai Toomas Kääparin, päästeameti valmisoleku talituse ekspert. Kõneks operatiivkaart ja see, kuidas koostöös päästeametiga ennetada või leevendada päästesündmuse (tulekahju) mõju.
Muinsuskaitseameti kunstimälestiste peainspektori Linda Lainvoo ettekanne käsitles riskianalüüsi ehk ohuolukordade väljaselgitamise vajalikkust ning omaniku vastutust vara kaitsmisel. Sama ameti vallasmälestiste nõunik Kadri Tael ja nõunik Maria Silla andsid ülevaate nõuetest vallasvara hooldamisele ning hoiutingimustele. Jagati ka näpunäiteid, kuidas muinsuskaitseamet saab vallasmälestise omanikku (valdajat) mälestise korrastamisel abistada.
Pühakodade programmi koordinaator Sille Sombri käsitles programmist toetuse taotlemise korda. Info on leitav veebis www.muinas.ee/puhakoda. Need, kes on taotlusi esitanud, teavad, et protsess on pikk. 2017. aastaks raha eraldamiseks oodatakse taotlusi selle aasta 30. septembrini.
Teabepäeval osalejad leidsid selle väga vajaliku olevat, sest ise seadustes nõudeid märgata ei ole väga lihtne. Siis ongi hea, kui selleks abi antakse. Põhja-Eesti inimestele korraldatakse samasisuline teabepäev neljapäeval, 5. mail Tallinnas siseministeeriumis (Pikk tn 61). Info e-postil
sille.sombri@muinas.ee.
Sirje Semm