Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teadete ja projektide sisu

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Toimetaja ringvaade / Number:  /

Umbes kolm kuud tagasi pidasin koguduseliikmetega nõu, kuivõrd oluliseks nad peavad meie konto avamist sotsiaalmeedias. Kõik kõnelnutest pidasid oluliseks kiire info leidmise ja vahetamise võimalust, seda viimast ju kodulehekülg ei võimalda. Vägisi meenus katkend Shakespeare’ilt, kus sõbrad soovitavad Hamletile: «Sa Aja petteks näi nii kui Aeg!»
Milline on Aeg või mida ootab ja pakub kogukond ja mida kogudus – sel teemal loodan kuulda põnevaid mõttearendusi laupäeval Viljandis peetaval diakooniakonverentsil, kus päevakajalistel teemadel võtavad sõna prof Rein Ruutsoo ja praost Marko Tiitus. Küllap on seal äratundmist ja vastuseid. On hea tõusta aeg-ajalt oma argipäevast veidi filosoofilisemale tasandile, et näha oma tegemiste mõtestatust ja suunda.
Martin Kala head mõtted, mis septembrikuus jõudsid tänu ajakirjale Akadeemia veidi jäävamasse formaati, juhtisid meie tähelepanu sellele, et olukorras, kus ka kirik loob kontosid sotsiaalvõrgustikes, jääb määravaks siiski nende teadete ja kommünikeede sisu. Lisaksin sinna ritta ka projektid.
Eestlastele on spordirajal tihti ülemõtlemist ette heidetud. Seda võib ka kirikus ette tulla. Siis on hea teada, et parim, mis me teha saame, on evangeeliumi tõeks elada.
Mari Paenurm