Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teeliste kirikud alustavad uut suvehooaega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jämaja rannakirik Saaremaal on teelistele avatud pärast jaanipäeva. Arhiiv

Värskelt ilmunud trükis „Teeliste kirikud 2019“ vahendab Eesti ja välismaa reisihuvilistele suveperioodil pikemalt avatud Eesti kirikuid ja pühakodasid.

„Teeliste kirikute“ projekti eesmärk on tutvustada nii kohalikele kui Eestit külastavatele turistidele kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid. Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik ning sarnase kujundusega veebileht.
Trükiseid-reisijuhte jagatakse projektis osalevates kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes. Üllitisest leiab ligi 450 pühakoja eesti- ja ingliskeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning antud ülevaade kirikutega seotud majutuspaikadest.
Samuti saab infot kirikute kohta internetist (www.teelistekirikud.ekn.ee). Veebilehekülg sisaldab võrreldes trükisega rohkem kirikute pilte ning informatsiooni. Veebikeskkond on seitsmekeelne ning infot on võimalus lisaks eesti keelele lugeda inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.
Alates XIII sajandist on pühakojad olnud Eesti kultuuri lahutamatuks osaks, moodustades väärtusliku osa meie kultuuri- ja kunstiajaloolisest pärandist. Sageli on linna, valla ja küla üks paljudest vaatamisväärsustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi. Seepärast võib kirikuid õigusega pidada Eestimaa olulisteks turismisihtkohtadeks ja kohalikeks vaatamisväärsusteks. Suveperioodil avavad paljud neist pühakodadest „Teeliste kirikute“ egiidi all oma uksed kõigile huvilistele.
Marko Kaldur,
„Teeliste kirikute“ projektijuht