Tehtud! Digitellimused on avanenud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

30. jaanuar jääb Eesti Kiriku ajalukku päevana, mil digilehte jõudis esimene tasuline artikkel. Toimetuse valikul sai selleks Luterliku Maailmaliidu peasekretäri Anne Burghardti vaimulike konverentsil peetud ettekanne „Üks ihu. Üks Vaim. Üks lootus”.

Kuvatõmmis nr 1.

Täname Eesti Kiriku digilehe lugejaid, kes on väljendanud heameelt ja tunnustust alates 21.12.2023 uuenenud, kaasajastatud, lugejasõbralikuma digilehe keskkonna üle. Nagu vaimulike konverentsil üks annetaja sedastas: „Päris kindlasti läks raha õigesse kohta ja tulemus on näha!“

Lisaks uuenenud keskkonnale on arendajad välja töötanud digitellimuse vormistamise võimaluse, mis tähendab, et osa digilehe sisust läheb tasuliseks.

Mis jääb tasuta lugemiseks? Rubriik „Pühapäevaks“, milles iga nädal leiate jutluse, pühapäeva teema avamise ja pildipalve, ehk paberlehte silmas pidades lehe viimane lehekülg. Tasuta jagame lühemaid uudiseid, kirikuvalitsuse, kiriku allasutuste ning koguduste teateid ja kuulutusi, õnnitlusi, surmateateid, kaastundeavaldusi ja järelhüüdeid, taskuhäälingu saateid ja videouudiseid. Toimetus jätab endale õiguse teha erandeid.

Kuidas vormistada digitellimust?

1. Kui olete paberlehe aastase tellimuse omanik, siis on digitellimus teile tasuta. Et sellest osa saada, tuleb minna Eesti Kiriku digilehele ja vajutada üleval paremas nurgas ehk päismikus nupule „Loo konto“. Avaneb allpool näha olev ankeet (vt kuvatõmmis nr 2), mis tuleb täita.

Kuvatõmmis nr 2.

Meilina tuleb ankeeti märkida e-posti aadress, mida kasutasite paberlehe aastase tellimuse vormistamiseks. Kui ilmneb, et meie süsteemi pole teie meiliaadress veel jõudnud, siis palun kirjutage ajalehteestikirik@gmail.com või helistage levijuht Karmen Lumikule telefonil +372 733 7795, kes lisab teie andmed. Kui soovite tasuta digitellimust saada teisele meiliaadressile, mitte sellele, millega olete aastatellimuse vormistanud, siis palun samuti toimetuse poole pöörduda.

Kui olete oma andmed ankeeti sisestanud ja vajutanud nuppu „Loo konto“, siis antakse teile teada, et olete registreerunud ja palutakse sisse logida digilehele. Pärast sisselogimist avaneb teile kogu digilehe sisu. Kui peaks juhtuma, et unustate parooli, siis kasutage nuppu “Unustasid parooli?”. Head lugemist!

2. Soovid vormistada tavalist või toetaja digitellimust. Vajuta arvutiekraani ülemisel serval ehk päismikus olevale nupule „Telli“. Seejärel vajuta „Digitellimuse“ alt uuesti „Telli“ nupule (vt kuvatõmmis nr 3).

Kuvatõmmis nr 3.

Vali endale sobiv pakett (vt kuvatõmmis nr 4). Valikus on tavaline, mille tutvumishind 1 euro kuus, pärast tutvumiskuud tutvumishinnaga tellimus uueneb automaatselt ja maksab 5 eurot kuu. Iga digitellimusega käib kaasas teenustasu, millega tellija kokku ei puutu. Tellimuse eest maksmisel arvestab teenusepakkuja maha 1,5 % maksatavast summast + 0,25 senti. Nõnda jõuab toimetuseni ühest eurost 73 senti ja viiest eurost 4,67 eurot. Pakettidest on võimalik ka valida toetajatellimus hinnaga 10 eurot või 25 eurot kuus. Tellimust katkestada saab iga tellija oma konto alt.

Kuvatõmmis nr 4.

Kui olete endale sobiva paketi valinud ja taas „Telli“ nupule vajutanud, siis saate luua oma konto.

Kuvatõmmis nr 5.

Pärast konto loomist ja sisselogimist (vt kuvatõmmis nr 5) küsitakse teilt pangakaardi andmeid digitellimuse eest tasumiseks (vt kuvatõmmis nr 6).

Kuvatõmmis nr 6.

Kui olete oma pangakaardi andmed sisestanud ja makse õnnestub, ehk teil on kontol piisavalt raha ja olete oma pangakaardi seadistanud selliselt, et lubatud on internetiostud, siis pääsete ligi Eesti Kiriku digilehe tasulisele sisule.

On ka võimalus, et pärast pangakaardi andmete sisestamist suunatakse teid panka, kuhu peate arvutis või mobiiltelefonis sisse logima ning kinnitama oma soovi ja alles pärast seda hakkab digitellimus kehtima. Tellimuse õnnestumist kinnitab esilehele kuvatav roheline kast tekstiga “Tellimus on vormistatud”.

Kuvatõmmis nr 7.

Kui soovite tellimust katkestada, siis logige oma kontole sisse ja vajutage lehe ülaservas nupule “Minu digitellimused” (vt kuvatõmmis nr 8). Avaneb ülevaade teie tellimustest. Rea lõpus on nupp “loobu”. Sinna vajutades olete katkestanud digitellimuse.

Kuvatõmmis nr 8.

Esimesele 30 digitellijale kingime Eesti Kiriku 2024. aasta seinakalendri, mis on pühendatud kirikulehe 100 aasta juubelile.

Kätlin Liimets