Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teie olete maa sool (Mt 5:13)

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Õpetaja Paul Saar on jätnud oma eluga meie perekonnale kustumatu jälje.
Lisaks sellele, et ta oli hea karjane, oli ta ka tõeline evangelist, eestpalvetaja – kiriku ja maa sool. Mäletan, kuidas ta külastas 1980ndatel meie kodu. Olin siis väike poiss, aga see külaskäik on mul selgelt meeles. Me polnud siis kristlased. Minu ema oli küll noorena Varbla koguduses Pauli poolt ristitud ja leeritatud, aga ta ei rääkinud meile kunagi Jumalast. Võib-olla ta kartis, võib-olla kahtles, oli ju ikkagi sügav nõukogude aeg veel. Igatahes Jumalat me siis ei tundnud.
Paul aga rääkis pikalt minu isaga. Isa ei olnud usklik, töötas koolidirektorina ja kuulus kommunistlikku parteisse. Ometi pidas ta õpetaja Saarest väga lugu. Pauli soojus, südamlikkus, samal ajal tohutu erudeeritus puudutas kogu peret. Paul olevat hiljem öelnud: «Kui armas pere ja kodu, aga ainult üks ja kõige tähtsam on puudu – Jumal.» Ta mõtles meile ja palvetas meie pere pärast, saates ka jumalasõnasalmidega jõulukaarte.
Pauli kaudu jõudsid meie perre vaimulik kirjandus ja Piiblid. Need toimetas meile edasi vanatädi Aliide Laanesaar, kes oli ühtlasi Pauli lähedane sõber, majanaaber, eestpalvetaja ja koguduse kaasteenija Varbla Urbanuse koguduse päevilt.
Võin julgelt öelda, et õpetaja Paul Saar oli üks neist, kes külvas meisse jumalasõna seemet, mis teiste istutajate ja kastjate abiga lõpuks ka kasvama läks. Jumal tasugu Paulile tema ustavuse eest!
Sügavas tänutundes ja eestpalves

Veljo Kaptein,
Tallinna Oleviste koguduse noortepastor