Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tõde ja eksitus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kristlaseks olemise juurde kuulub loomuomaselt püüe teha elus õigeid valikuid ja järgida tõde. Lihtne on valida, kui on selge, mis on tõde ja mis mitte.
Keerulisem on see siis, kui me ei tea täpselt, millist teed minna. Sageli võib hingevaenlane ka eksiteed kujutada õige teena ja siis on valikute tegemine palju keerulisem.
Kahtlejale Toomale ütles Jeesus: «Mina olen tee ja tõde ja elu.» Järgides Issandat käime tõe teel. Võime õppida sellest, mida tegi ja õpetas Jeesus. Andestus ja halastus kuulusid Jeesuse tegevuse juurde. Aga samas mõistis ta hukka need, kes olid enda meelest tõe teel. Ning Pilaatuse küsimusele selle kohta, mis on tõde, ei andnud Jeesus mingit vastust.
Ometi ütleb Jeesus ülempreesterlikus palves Isale: «Sinu sõna on tõde.» Pühakiri annab meile tõe. Lugedes Piiblit ja palvetades võime leida tõe, mis on püsiv ja elu kandev jõud. Jumala Püha Vaim annab kristlasele selguse patu, õiguse ja kohtu kohta.
See tõde vabastab inimese ja aitab tal elada õnnelikult. Õnn tuleb sellest, et saame Kristuse läbi andeks oma vead ja suudame Püha Vaimu abil muuta oma elu: armastada ja halastada – just nii nagu tegi Kristus.
Kui inimene on kogenud seda Jumala päästvat tõde, siis on ta kutsutud olema tõe kandjaks ja teiste inimeste eluteele juhtijaks.
Kaido Soom