Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetus Mähe kirikule helitehnika soetamiseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Taastatud Mähe baptistikirik. Erakogu

Pirita linnaosa valitsus toetab Mähe kiriku saali helivõimenduse soetamist.

„Kogudus planeerib saali helivõimenduse osta ja linnaosavalitsus on otsustanud kogudust toetada,“ ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.
Mähe kirikusse on plaanis paigaldada korralik helisüsteem – osta mikrofonid, kõlarid, võimendus. Mähe kirikus toimuvad jumalateenistused, piiblitunnid, tasuta kontserdid. „Mähe kirikus on väga hea akustika, kuid nii kontsertide korraldamiseks kui ka jumalateenistuste pidamiseks on vajalik kvaliteetne helitehnika,“ sõnas Mähe baptistikoguduse pastor Ruudi Leinus.
„Kirik on palju enamat kui lihtsalt hoone – kirik on nii kogukonnaelu keskus kui ka kultuurielu keskus. Mähe kirikus toimuvad kontserdid ja kirik pakub mitmesuguseid tegevusi ning lööb kaasa kogukonna ettevõtmistes,“ sõnas Liinat ja lisas, et tal on erakordselt hea meel toetada Mähe pühakoda, mille kogudus tähistab tänavu sügisel oma 80. aastapäeva. Linnaosavanema sõnul on kirik saanud kogukonnalt palju positiivset tagasisidet ja toonud kokku inimesi eri eluvaldkondadest.
Mähe palvemaja pühitseti 1. oktoobril 1939 ja tegutses kuni 1950. aasta septembrini. Siis palvemaja suleti, torn lõhuti ja maja ehitati ümber korteriteks. 2017. aastal algas maja taastamine kirikuks, mille tulemusena sai hoone tagasi torni koos ristiga, välja ehitati veevärk ja kanalisatsioon, uuendati elektrisüsteemi jne. Kirik taaspühitseti detsembris 2017.
Merike Pinn,
Pirita linnaosa valitsuse avalike suhete nõunik