Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetust erivajadustega inimeste kogukonnale

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Pille Lille Muusikute Toetusfond kogub kontserdisarjaga „Tõsta pilk ja ava süda“ toetust Pahkla Camphilli Külale. 

Tegu on väga erilise kogukonnaga, mille sihtasutuse moodustamisest möödub tänavu 30 aastat. Sealne kogukond on küll pisut vanem, ent nii palju aastaid on tegutsetud sihtasutusena eesmärgiga luua elukeskkond erivajadustega inimestele, et arendada nende oskusi ning anda neile võimalus tunda end väärtuslike ühiskonnaliikmetena. Nii kirjutatakse kogukonna tutvustuseks.

Tuleb tunnistada, et mul puudus varasemalt igasugune teadmine taolise küla olemasolust. Asub see Kohila lähedal Rapla maakonnas. Külaelanike tegevusega saab lähemalt tutvuda kodulehe kaudu, mille leiab aadressilt https://www.facebook.com/pahklacamphillikula/.

Muusikute fondi kommunikatsioonijuht Ilmar Kiviloo ütleb, et tema jaoks on see esimene projekt. Varasemalt on fond aidanud põhiliselt muusikaga seotud projekte, olgu siis instrumentide ostmiseks või laste muusikaõppe toetuseks. Seekord kogutakse raha, et kogukond saaks uuendada küünalde valmistamiseks vajalikke vahendeid. Õigeusklikuna teab Ilmar Kiviloo, et paljud kirikud ostavad küünlad just Pahkla kogukonnalt.

Aga lisaks küünaldele teevad sealsed elanikud kauneid kaltsuvaipu ja neid eri mõõdus ja värvitoonis vaipu müüakse sõbraliku hinnaga. Üheks müügiartikliks on taimetee, taimed kasvatatakse ise ja teed on erinevas sortimendis. Olgu raviks või niisama kosutuseks.

Fond eraldab Pahkla kogukonnale 25% piletitulust.

Iga soovija saab annetada aga ka kontserdil osalemata MTÜ Muusikute täiendõppe keskuse kontole EE037700771003227591 AS LHV Panka, märgusõnaks kirjutada „Tõsta pilk ja ava süda“.