Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toimetuse kirjakast

/ Autor: , / Rubriik: Arvamus, Lugejate kirjad / Number:  /

Noored üpsilonid
On moes rääkida nüüd äkki Y-põlvkonnast. Need on vabadusetuhinas tehtud, vabaduses sündinud ning elanud ja elavad lapsed. Ei ole nad Vene võimu maitsnud, ikka oma poliitikute võimu all ägisejad on nad. Kes nad siis on? Mõned ütlevad, et unistajad, mõned kritiseerivad neid passiivsuse pärast. Nad ise kaitsevad ennast kui unistajaid ja ennast teostada tahtjaid.
Aga kes see ise on, harva keegi küsib, veel vähem vastab. Mina-küsimus on raske probleem. Eks ikka enamasti joondutakse teiste järgi ja ollakse sõltuv trendidest. Sõltumatu on raske olla. Eriti noorel. Aga kui perekonda veel ei ole, siis võib ka mitte mõelda rahast. Üks tark kirjutaski, et enne lapsi võib muretu olla. Eks siis tulebki elada lasteta, see oleks ju lahendus.
Ei huvita enamikku üpsilone ka rahvus. Neil ju inglise keel suus ja sellega saab enam-vähem igal pool hakkama. Seepärast kiputakse meelsasti Eestist jalga laskma, sest siin on iksid teinud elu konnatiigiks.
Ma tunnen ka üpsilone. Kuid eriti paistab silma, et teadusepõldu kündev üpsilon on väga sümpaatne. Nad suhtlevad omavahel, on kenasti haritud ja erialasse lausa süvenejad. Neile on tähtis õppimine ja töö. Ja kuigi tõesti nad ei ole erilised rahvuslased, sest oma tööd kirjutavad peamiselt inglise keeles, siis ikkagi võib neid pidada eestlasteks, sest omavahel nad suhtlevad ju veel emakeeles.
Muidugi, nad ei ole klammerdunud Eestisse ning käivad tihti välismaal konverentsidel ja ilmselt mitme tulevik on seotud välismaaga, sest lihtsalt nende erialal ei jätku Eestis tööd.
Religioonidega nad tavaliselt ei tegele. Usku neil kellessegi peale iseenda ei ole. Huvitav on ühe noore saatus: õppis usuteaduskonnas, tegi bakalaureusetöö usundist, kuid siis astus teise teaduskonda ja muutus veendunud ateistiks. Jah, elu need noored oskavad nautida töö kõrval.
Ega neile midagi ette heita olegi, aga eks tulevik näita, mis nad lõpuks teevad ja millega hakkama saavad. Minusugusel vanakesel on lausa lust nendega suhelda, kuigi midagi sügavat enam mind nendega ei seo. Aga eks igaühel siin maailmas ole oma tee. Ja olgu Jumal meile kõikidele armuline!
Jaan Tooming

Kontserdil saab toetada kiriku fassaadi uuendamist
13. detsembril Põltsamaa kirikus toimuval heategevuslikul kontserdil «Jõuan jõuluks koju» esinevad lauljanna Hanna-Liina Võsa, džässkitarrist Marek Talts ja kontrabassimängija Mati Tärm.
Heategevusliku kontserdi korraldab riigikogu liige Aivar Kokk, kes on valitud parlamenti Jõgeva- ja Tartumaalt. «Põltsamaa Niguliste kirik on hea akustikaga ja hubane paik kontsertide läbiviimiseks. Organiseerimisele aitab kaasa soe ja toetav suhtumine koguduse, eriti ettevõtja Leo Tõnsoni ja õpetaja Markus Haameri poolt,» ütles poliitik ja lisas, et Põltsamaal toimunud heategevuslikud kontserdid on olnud alati eriliselt publikurohked.
«Kontsert kannab pealkirja «Jõuan jõuluks koju», sest nendeks pühadeks on ju läbi aegade lähedasi koju oodatud. Nii on see ka tänapäeva Eestis, kus paljudest peredest on keegi kodumaast kaugemal elamas ja töötamas,» ütles Aivar Kokk. Tema sõnul kogutakse tänavusel heategevuslikul kontserdil raha kiriku fassaadi renoveerimiseks. Ettepanek annetada raha selleks otstarbeks tuli koguduselt.
Jaan Lukas

Kirjuta meile:
Aadress: Ülikooli 1, III k, 51003 Tartu
E-post: ek@eelk.ee