Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toimetuse postist: Kogun inimeste usulisi kogemusi

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kui Jumal on Vaim ja inimene on vaim, hing ja ihu, siis vaimsel tasandil oleks Jumala tunnetus reaalne, kui me vaid ei oleks nii materialiseerunud. Siiski on iga inimese elus momente, milles ta on nagu silmitsi kohtunud Jumalaga.
Olen mõnda aega kogunud neid sündmusi, milles on olnud ilmne Jumala osalus, et sellega aidata usus kahtlejaid (Jh 20:29). On avanenud soodne võimalus avaldada see
kogumikuna «Võimatu võimalikkus» (Lk 18:27), millesse võiksid kuuluda ka sinu usulised kogemused.
Ateism pole kuhugi kadunud. See ei ole küll enam riiklikus poliitikas, aga tegelikkuses kujuneb elu ikka jumalatuses.
Kristlase kogu elu on lausa imedeelu. On sinul usulisi kogemusi, mis on eriti südamelähedased, siis palun tunnista sellest ka teiste õnnistuseks. Arvan, kui see on sinu südamele hea, küll on see siis hea ka lugeja südamele. Nii mõnegi sündmuse põhjus polnud otseselt meis endis, vaid selles, et saaksid avalikuks Jumala teod (Jh 9:3).
Tahan selle kogumikuga anda lugejale usku, et Jeesus on Kristus ja et Tema uskujail on elu Tema nimes (Jh 20:31). Pakun igale kristlasele veel üht võimalust oma tunnistusega anda Jumalale au, kes tema elus on end ilmutanud. Kasuta seda lihtsat võimalust ja kirjuta või lase kirja panna oma kogemused elava Jumalaga. Kes teab, järsku võib see olla viimane võimalus!
Kirjad saata aadressil:
Jaan Hanni, emeriitpresbüter
Aia 3–5, 68203 Valga
Tel 0 5802 6760, e-post: hannid@hot.ee