Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toomkooli lapsed etendasid jõuluevangeeliumi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

3. kl lapsed esitasid õnnestunult jõuluevangeeliumi.

Tallinna Toomkooli jõulujumalateenistusel 21. detsembril Tallinna toomkirikus sai näha 3. klassi õpilaste esituses jõuluevangeeliumi.

Kirik oli rahvast täis ja etendusele elati kogu hingest kaasa, lapsed said väga hästi hakkama. Ühislauludega olid kõik kirikulised aga omamoodi osalised.
Toomkooli direktor Egle Viilma soovis kooliperele õnnistatud pühi ja head uut aastat. „Me saame ise palju kaasa aidata, et meie uus aasta hea tuleks: saame ise paremad olla, saame märgata enda ümber häid inimesi ja kui märkame abivajajat, siis saame ka aidata.“ Ta soovis kõigile rohkesti imede märkamist. Mõnikord võib see ime olla väga suur, mõnikord aga imepisike.
Egle Viilma on pärast jumalateenistust rõõmus – jõuluevangeeliumi esitus läks korda ja see, et just kolmandad klassid seda lavastavad, on traditsiooniks saanud. „Igal aastal uus kolmas klass. Jõuluevangeeliumi sisu on sama, aga viis, kuidas nad seda teevad, on alati natuke erinev. Sellel aastal jäin taas väga rahule, õpilased võtsid oma ülesandeid väga tõsiselt, proovid olid tihedad ja hetkekski ei olnud tunnet, et kas ikka tuleb välja või ei. Kõik õnnestus suurepäraselt. Etendusse oli haaratud kogu kirikusaal. Kuna kirikus on rahvast palju, siis püüame lavastust mitte ainult altari ees, vaid ka kiriku keskel, üleval rõdu peal ja mujal teha.“
Lavastuse peategelased on kolmandate klasside lapsed, kuid kaasatud on ka teisi, näiteks karjaste laulu laulsid 4.–7. kl poisid ja inglite laulu esitas 2. kl. Igal klassil oli mingi, väikseimgi roll – nad ei olnud publikuks, vaid olid ise ka osalised etenduses.

Kasvav kool
Õppeaasta on poole peal, kuid kalendriaasta lõppemas. Kui aastale tagasi vaadata, mis meelde tuleb? Koolijuht iseloomustab aastat kui üht väga töist. „Toomkoolile oli aasta oluline, sest saime järgmise kooliaasta koolitusloa. Esimene aste (1.–3. kl) ja teine aste (4.–6. kl) on meil tähtajatud. Sel õppeaastal avasime 7. klassi ja 7.–9. klassi tähtajaline koolitusluba on ka meile antud. Oleme suuremaks kasvanud ja meil on sügisest ka teine koolimaja Rüütli tänaval ning see on väga hästi käima läinud.
Kui veel rääkida sellest kooliaastast, siis tuleb kindlasti rõõmustada, sest meie õpetajate perre on kolm uut beebit juurde sündinud. Uusi õpetajaid on meile ka tulnud. Toomkoolil on see seitsmes õppeaasta ja ma tunnen, et asjad hakkavad paika loksuma, on tulnud stabiilsus, hakkavad tekkima oma traditsioonid.
Õpetajad, kes meile on tulnud, on väga hästi sulandunud ja meie väärtused ning traditsioonid kenasti omaks võtnud. Õpetajate kohad on praegu täidetud, kuid kaugel pole aeg, kui hakkame uusi juurde otsima, sest tuleval õppeaastal seoses 8. klassi avamisega tulevad ka uued õppeained, näiteks füüsika ja keemia. Ega meil tööpõld otsa saa. Tuleval aastal on õpilaste arv juba kahesaja ringis ja nagu meie õppealajuhataja Heiki Haljasorg armastab öelda, on siis toomkool ajaloo suurim toomkool.“
Rääkides ajaloost, siis Tallinna Toomkoolil on 2019. aastal tulemas suur juubel – kool saab 700aastaseks. Esimesed kirjalikud andmed Tallinna Toomkoolist on aastast 1319, kui Taani kuningas Erik VI Menved lubas toomkapiitlile koolipidamise ainuõiguse Tallinnas ja keelas teiste koolide asutamise. Et suuri juubeleid kajastatakse tihtilugu väga pikalt ette, on toomkoolgi otsustanud juba 2018. aastal alustada mõne tähtpäeva märkiva üritusega.
Egle Viilma uusaastasooviks on aga, et meil ikka jätkuks aega oma pere jaoks. Seda näeb ta oma koolistki – kui õpetajatel ja õpilastel on peres kõik hästi, läheb ka koolitöö hästi.
Tiiu Pikkur

Tänu jõuluteenistusel kaasa teeninutele!
Kaplan Arho Tuhkru
Organist Piret Aidulo
Jõuluevangeeliumi esitajad 3.T ja 3.P klass, õpetajad Kaisa Marran ja Aet Hintsov
Toomkooli muusikud
Toomkooli 1.–7. klassi õpetajad ja õpilased
Toomkoguduse pere

Pildigalerii:

Kirik oli rahvast täis ja etendus haaras vaatajaid.
2 x Tiiu Pikkur