Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toompäevad muusikaga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Roman Toi_2009suviJärjekorras 14. korda toimuvad toompäevad (26.10–2.11) on jõudnud poole peale, aga päevade kõrgpunkt leidis sel aastal aset hoopis mere taga ja tagasihoidlikumalt kui siiani. Ent oli oma kammerlikkuses ja südamlikkuses ainulaadne. Seda pidulikku hetke, Tallinna Toomkoguduse Maarja medali ja kultuuripreemia üleandmist maestro Roman Toile (fotol) Toronto Ehatares saab videolt näha päevade pidulikul lõpetamisel pühapäeval Tallinna Toomkirikus. Ja interneti vahendusel aadressil www.eesti.ca.
Medali andsid üle Toronto Peetri koguduse õpetaja praost Mart Salumäe ja Tallinna Toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt, maestro helitöid saatis klaveril Aaro Tetsmann. Olid ilusad ja liigutavad hetked. Treufeldt rõhutas Roman Toi osa noorte inspireerijana. toomkoguduse nõukogu toetas õp Urmas Viilma ettepanekut anda koguduse autasu oreliaastal väärikale kandidaadile, kellel on seos ka kogudusega. Siinses kirikus on helilooja, dirigent, organist ja pedagoog salvestanud kaks aastat tagasi plaadi. Asjaolude kokkulangemisel õnnestus ka tunnustus juba üle anda.
Päevade keskmes on ka Hugo Lepnurm, keda meenutati Kaarli koguduse loengusarjas. Tema mälestuseks kõlab neil päevil ohtralt muusikat ja süüdatakse tema haual küünlad. Reedel saavad huvilised konsistooriumi saalis kuulata ettekandeid toomkooli ja toomkiriku muusika­elust.
Rita Puidet