Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

TV-kanal, mis võib tekitada sõltuvust

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Taevas TV7 Eesti töö koordinaator Päivi Pitko kanali stuudios. Sirje Semm

Soome päritolu kristlikke saateid edastav Taevas TV7, mis Eestis alustas tööd 2009. aastal, on siin nähtav digivõrgus ja neti-TVna.

Kanali loojad on soomlastest abielupaar Martti ja Mirja Ojares. Nad alustasid Soomes kristlike saadete kanaliga 2003. aastal. Kui TV7 Soomes kaabeltelevisioonina alustas, oli töötegijaid 7, viis aastat tagasi oli neid 70. Ka annetajate arv on tõusnud 10 000-ni ja näiteks 2012. aastal laekus annetusi ligi kolm miljonit eurot.

Laienenud Soomest Eestisse
Mirja Ojares on TV-kanali põhimõtet tutvustades öelnud, et me kõik oleme matkal koduteele koos meie päästja Jeesuse Kristusega ja TV7 tahab olla sel teekonnal heaks kaaslaseks. (Vt Eesti Kirik 6.11.2013.)
TV7 tööd Eestis juhib koos oma meeskonnaga soomlanna Päivi Pitko. Stuudio ja toimetuse ruumid asuvad Tallinnas Ristiku tänav 10, III korrusel.
Pereraadio saates „Naistejutud“ (21.5.2018), kus koos Päiviga rääkis ka tema tütar Sanna Pitko, kes kanalis töötab tegevprodutsendina, kinnitas Päivi, et on järginud Eestisse kristlikku ajakirjandustööd tegema asudes Jumala kutset. „Töös on olnud ka lootusetuse hetki, kui kutsumises jumalariigi töösse on olnud kõhklusi,“ tunnistas Päivi. „Aga Jumal ei lase mul minna, hoiab kinni, tõstab üles ja näitab, kuidas edasi. Jumala ustavust olen tundnud igal hetkel.“

Koos Jeesuse Kristusega
Maikuus külastas TV7 stuudiot Eesti Kirikute Nõukogu juures tegutsev meedia ümarlaud. Päivi Pitko näitas rõõmuga ruume ja stuudiot, kust saateid eetrisse lastakse, ja tutvustas toimetuses töötavaid inimesi. Tema sõnul on kanal aastatega edasi arenenud ning saanud juurde häid töötegijaid.
Programmis on hea vaimulik sõnum, muusika ja kava on muutunud eestipärasemaks, sest juurde on tulnud Eesti oma tegijad ning lisandunud tõlkesaadete, uudiste ja filmide kõrval ka originaalsaateid. Kanali tunnuslause on: „Kui sisu on oluline“.
Sisu ei ole, kui Jumal ei anna. Päivi sõnul palvetavad nad enne saate algust koos kogu tiimiga. See, kuidas TV tegijad koos Jumalaga käivad, peegeldub ka saadetes.
TV7 perekond on suur ja lai. Nad ütlevad, et on „konfessioonivaba telekanal, mis edastab mitmekülgset programmi kogu perele“.

Toeta TV-kanali tööd
15 aastat tagasi Soomest alguse saanud kristlike TV-saadete programm on laienenud: 2008. aastast Jeruusalemmas, 2009. a Eestis, 2013. a rootsikeelsed saated ja 2016. a venekeelsed saated.
Kaks korda aastas ilmub TV7 eestikeelne ajaleht, mida levitatakse tasuta suures tiraažis kindlas piirkonnas. Selle aasta kevadnumbrit levitati ja postitati peamiselt Pärnus, Tartus Ülejõe ja Karlova ning Tallinnas Pirita linnaosa elanikele. Lehte trükiti Soomes Vantaas 37 000 eksemplari.
Taevas TV7 kanal ootab annetusi ka Eesti inimestelt. Seda on lihtne teha läbi nende kodulehe www.tv7.ee. Telefon 442 2227 (kl 9–16).
Taevas TV7 lubab, et on sinuga, kui otsid lootust. TV-kanal pakub vestlusi, õpetust, uudiseid, sarju, filme, lugusid inimestest ja imedest. Kui leiate üles TV7 kanali ja teil on palju vaba aega olla ekraani ees, võib juhtuda, et satute sõltuvusse heast kristliku sõnumi edastamisest.
Sirje Semm

TV7 reklaamkaart