Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühinenud Piibliseltside palvepäeva läkitus

/ Autor: , / Rubriik: Uudis / Number:  /

Armsad kaaskristlased! Tervitame teid Eesti Piibliseltsi nõukogu, juhatuse ja kaastööliste nimel Ühinenud Piibliseltside palvepäeva puhul! Piibliseltsid on tegutsenud juba üle 200 aasta. Ühinenud Piibliseltside tegevusse on haaratud ligi 150 rahvuslikku piibliseltsi, kes möödunud aastaga levitasid üle 400 miljoni Piibli, Uue Testamendi, evangeeliumi või muu piibliosa. Pühakirja tervikuna saab praegu lugeda ligi 5,2 miljardit inimest 648 keeles. Tänu paljude toetajate abile on Eestimaal Piiblit võimalik lugeda trükitud tekstina, internetis, mobiiltelefonis või kuulata audioversioonina. Eesti Piibliselts koostöös EKNi liikmeskirikutega on vabariigi valitsuse toetusel alustanud ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Head piibliseltsi toetajad, loodame teie jätkuvale abile Piibli tõlkimisel ja levitamisel.

Armuline Jumal, me täname Sind püha piibliraamatu eest. Sa oled õnnistanud piiblitööd kogu maailmas! Täname Sind nende eest, kes 213 aasta jooksul on osalenud piibliseltside töös. Täname, et Eesti Piibliselts võib olla selle suure pere liige.

Issand Jeesus Kristus, me täname Sind, et Sa reformatsiooni kaudu juhtisid rahvaid oma Sõna juurde. Me toome Sulle kiitust ustavate piiblitöö tegijate ja toetajate eest, kes teevad Piibli kättesaadavaks paljudele rahvastele. Jumal, Püha Vaim, me palvetame nende eest, kes kannatavad Sinu Sõna ja usu pärast. Olgu nende ohver ja ustavus meie julgustajaks igapäevastes töödes ja võitlustes. Me palume, et iga pühakiri, mis möödunud aastal välja jagati ja leidis omaniku, oleks õnnistusrikkas kasutuses. Me täname Sind, et Sa meie ühist palvet kuuled ja oma Sõna levitamist õnnistad. Aamen.

Tiit Salumäe, EPSi esimees

Jaan Bärenson, EPSi peasekretär

Terviktekst leitav EPSi kodulehel. Piibliselts palub läkituse 7. mai jumalateenistusel ette lugeda ning võtta eestpalvesse Ühinenud Piibliseltsid ja Eesti Piibliselts. Võimalusel palutakse teha piiblitöö heaks korjandus.