Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuidas on korraldatud Viljandi praostkonna Paistu Maarja koguduse vaimulik teenimine pärast kirikuvalitsuse otsust vabastada Villu Jürjo Viljandi praostkonna vikaarõpetaja kohustest? Kuivõrd seab õp Jürjo emerituuri arvamine praostile väljakutseid ka teiste praostkonna koguduste teenimise osas?

Tiitus,Marko_2014Marko Tiitus, Viljandi praostkonna praost:
Paistu Maarja koguduse hooldajaõpetaja ülesannete täitmine määrati mulle kui praostkonna praostile pärast senise koguduseõpetaja Raivo Asuküla emerituuri jäämist 1.02.2017. Seega olen Paistu koguduse hooldajaõpetaja olnud natuke rohkem kui aasta ja jätkan selles rollis kuni kogudusele uue õpetaja leidmiseni.
Olen asunud pidama läbirääkimisi Paistu koguduse teenimise osas ja loodan, et Jumala abiga saame sinna varsti kas abilise või kogunisti oma õpetaja.
Paistu kogudusel on tubli ja toimekas juhatus eesotsas Ande Lehtmetsaga, kelle eestvõttel on restaureeritud kiriku orel ja käärkambri põrand, korraldatakse igapäevast kantseleitööd, suvist kontserdisarja Paistu kirikus ja palju muud.
Villu Jürjo teenimist Viljandi praostkonnas ei ole peatatud, vaid on lõpetatud tema teenistussuhe praostkonna vikaarõpetajana. Villu Jürjol on ka edaspidi emerituuris oleva vaimulikuna võimalus teenida praostkonna kogudustes, k.a Paistus kokkuleppel kohaliku koguduse õpetajaga.