Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

24.–25. jaanuarini toimub Tartus EELK vaimulike konverents. Eesti Kirik küsitles avateenistusele saabuvaid vaimulikke ja esitas küsimuse, millise ootusega vaimulik Tartusse saabus. 

Urmas Viilma,peapiiskop: Minu ootus on ametivendade ja -õdedega kokku saada ja nendega rääkida. Soovin küsida, kuidas neil läheb.

Tiit Salumäe, piiskop, Lääne praostkond: Et näha üksteist. Eks pandeemiaaeg piiras läbikäimist ning nii üldist vaimulike kogunemist ongi ju aastas kord, vaimulike konverentsil. 

Mihkel Kukk, Lääne-Harju praostkond: Nagu ikka – tore on kokku saada, üksteise rõõmudest ja muredest rääkida. Aga ka kavas olevad teemad – uue lauluraamatu ja ühtse jumalateenistuskorra küsimused – on sellised, mis on mul koguduseõpetajana ka praktilised ning seetõttu vajalikud teemad. Loomulikult võtan ma kõigest, mida pakutakse, huviga osa. 

Andres Tshumakov, Järva praostkond:Tulen väga suurte ootustega. Mina ei ole konverentsist osa võtnud pikki aastakümneid, sest olin sel ajal teises ametis ning sellest oli raske tulla töönädala keskel konverentsile. Nüüd, taas koguduseõpetajana, olen loomulikult kohal. On suur rõõm näha ametivendi ja -õdesid ning ühiselt arutada teemadel, mis on välja pakutud. Jumalateenistuse kord on minu jaoks teema number üks. Mu meelest suurimaks otsustamise kohaks on see, kas meie, vaimulikud, tahame selle küsimusega tegeleda või ei taha. Konverents peaks meie meelsuse välja selgitama. Kui otsustame, et ei taha tegeleda, siis anname hinnangu suurele tööle, milleks inimesed pikalt on pühendunud. Kui aga otsustame, et see on meie jaoks oluline, siis läheb alles põnevaks, siis hakkame detailidega tegelema. 

Gustav Piir, Tallinna praostkond: Huvitav on inimestega jälle kohtuda. Näost näkku. Kahtlemata on see minu suurim ootus konverentsile isiklikult. 

Vladimir Batuhtin, Viru praostkond: Mind huvitavad ettekanded, mida on palju ja mis on erinevate teemadega. Ongi ootus nendest osa saada. Eraldi huviks on saada teada, mis saab püüdlusest ühildada Agenda ja Kirikukäsiraamat. Nii et võiks tulla põnev konverents!

Tõnu Linnasmäe, Järva praostkond: Heade ootustega saabusin. Et mingeid lahendusi tuleks. Kasvõi jumalateenistuse korrale, mis on kavas. Terviseküsimused huvitavad mind ka ja on hea teada, et on plaanis neilgi peatuda. Praeguses viiruste perioodis on see vägagi õigustatud. Eile õhtul, jah, sai kava põhjalikult üle vaadatud. On hea, et jõudsin kohale.

Tiiu Hermat,Tallinna praostkond: Minu huviks on alati olnud ja nii ka sel korral ikka sama – soovin kohtuda ametikaaslastega erinevatest Eesti otstest. Lisaväärtuseks on ettekanded, millesse soovin süveneda.

Hannes Nelis, Saarte praostkond: Tulin, et saada selgeks, kuidas me siis nüüd liturgiaga kirikus edasi läheme. Jah, ootus on kõrge!

Tomi Kallanne,Soome koguduse õp: Ma tulin siia mitte oma koguduse, vaid Soome kiriku esindajana. Et mul on selline austav ülesanne ja loomulikult täidan seda hea meelega. Ma tegelikult ei plaaninud konverentsile tulla, aga kui eelmisel nädalal minu peapiiskop Tapio Luomategi ettepaneku ja küsis, kas oleksin valmis esindajana osalema, siis muidugi oli asi otsustatud. Tegelikult ma olengi päris esimene kord vaimulike konverentsil. Ma ei ole ka Soomes vaimulike konverentsist osa võtnud. Minu meel on avatud ja ma olen väga uudishimulik, mis mulje saan, aga minu ootused ei ole kuidagi konkreetsed. Jah, minult vist oleks homme õhtul õige uurida, et kuidas meeldis ja mis oli huvitav. Kava olen uurinud ja teemad on kõik kõnekad. Eriti ootan peapiiskop Viilma ettekannet olukorrast kirikus.

Andres Aaste,Viljandi praostkond: Mind huvitab Randar Tasmuthi ettekanne tervisest Piiblis. See on teema, mis mind viimasel ajal kõnetab.