Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Üks küsimus / Number:  /

Täna algab Poolas Krakówis Luterliku Maailmaliidu (LML) 13. assamblee, mis kannab pealkirja „Üks ihu, üks vaim, üks lootus“. 13.–19. septembrini toimuvat maailma luterlaste kokkutulekut korraldab Augsburgi Konfessiooni Evangeelne Kirik Poolas. Eestist võtab osa LMLi asepresident peapiiskop Urmas Viilma ning saadikutena õpetaja dr Triin Käpp, õp Robert Bunder ja teoloogia doktorant Igor Ahmedov.

Eesti Kirik küsib meie saadikutelt nende isiklike ootuste ja panuse kohta. Sellesse numbrisse mahutame ühe vastuse.


Igor Ahmedov (fotol): Viimased päevad olen veetnud Wisła Malinkas LMLi noorte eelassambleel. Samuti osalesin meeste eelassambleel.
Maailmaliidu noored luterlased pidasid tõsiselt ja pikalt nõu. Meie diskussiooni keskne küsimus oli, mis meid lahutab ja ühendab. Otsustasime rõhutada vajadust kaasava kiriku, noorte juhtide ja põlvkondadevahelise õigluse järele. Me rääkisime arutlevalt kogukondade jätkusuutlikkusest ning ettevõtlusest selle tagamisel. Meie diskussiooni pearõhk on asetatud põlvkondadevahelisele dialoogile, sest ilma selleta ei ole võimalik jätkata kirikuna, mis on üks ihu. Ilma põlvkondadevahelise dialoogita pole võimalik ka mõista noorte vajadusi.
Luterlikud noored pöörduvad LMLi assamblee poole palvega muuta luterlikes kirikutes kasutatav keel tänapäevasemaks, terminoloogia arusaadavamaks. Lisaks rõhutavad noored vajadust vaadata üle erinevate kvootide süsteem. Tähelepanuväärne on see, et noorte sõnum assambleele võeti vastu ühehäälselt. Olin eelassambleel sellest tõesti liigutatud, et vaatamata meie erinevustele oli võimalik pidada viisakas dialoog ning leida ühisosa.
Minu lootus peaassambleele on sarnane – et vaatamata meie regionaalsetele, kultuurilistele ja teoloogilistele erinevustele jääksime oma mõttevahetustes viisakaks, kuulaksime üksteist ja õpiksime üksteiselt. Ikka selleks, et võimestada ühist lootust ja liikuda ühtse osaduse suunas.