Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üle-eestiline talgupäev toimub ka sel aastal

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Muistse talgutraditsiooni juurde kuulub alati ka rahvatants ja mõnus äraolemine. Internet1. mail toimub taas suur üle-eestiline «Teeme ära!» talgupäev, mille esimesed tegevused juba registreeritud.
Kõik on oodatud korraldama erinevaid talguid ja neil osalema, et vajalikud tööd ühisel jõul ära teha, teatasid korraldajad. Piiranguid ei panda ühelegi heale mõttele ning iga inimene või organisatsioon saab välja tulla just selle ideega, mis tema arvates kõige rohkem ärategemist väärib, olgu selleks siis koos koristamine, riisumine, ehitamine, istutamine või mõtlemine.
Talgute registreerimine on alanud, talguliseks saab end kirja panna aprilli alguses.
«Ideid tuli palju, millest ainult üht kõige olulisemat tegu olnuks raske välja valida. Seepärast otsustasime korraldada vanade heade traditsioonide kohase talgupäeva, et ükski vajalik asi tegemata ei jääks,» ütles «Teeme ära!» eestvedaja Rainer Nõlvak.
«See on hea võimalus kutsuda teisi inimesi endale appi, tutvustada oma kodukanti ja näitamist väärt tegemisi ning päeva lõppedes koos tehtud tööst rõõmu tunda,» kutsus  talurahva traditsiooni jätkama Kai Krabo, talgupäeva üks eestvedajatest.
Talgupäeva edukaks läbi­vii­miseks oodatakse vabataht­likke maakondade aktiivides­se, iseäranis vajatakse koor­di­­­naa­to­reid ning simmanite korraldajaid (vt lähemalt www.minueesti.ee). «Teeme ära!» eestvedamisel on varem toimunud prügikoristus- ja mõttetalgud. Projektid on leidmas järgimist ka teistes riikides.
Merje Talvik