Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üleskutse üldkiriklikuks korjanduseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /

Austatud koguduste vaimulikud ja ilmikjuhid, head koguduste liikmed, armas ristirahvas!

Õndsad on rahutegijad, sest neid hüütakse Jumala lasteks (Mt 5:9), ütleb Jeesus mäejutluses.

Viimased seitse kuud on Venemaa rünnanud agressiivse sõjaga Ukrainat. Ukraina rahvas on sunnitud kogema vägivalda ja ülekohut. Miljonid inimesed on oma kodudest põgenenud, sest kohale jäädes seataks ohtu enda ja oma lähedaste elu. Isad, mehed ja pojad on võitlemas vabaduse eest vere hinnaga.

Nädala pärast on lõikustänupüha, mille juhtmõtteks on igapäevane leib. Meile on igapäevaseks leivaks kõik, mida vajame oma ihutoiduseks ja rahuliku elu vajadusteks. Kõige selle eest täname Loojat ja ligimesi, tänu kellele saame kõiki ande vastu võtta ja nendest rõõmu tunda. Ukrainas on sõja tõttu miljonitel inimestel igapäevasest leivast puudus. Meil on võimalus oma osast jagada.

Selleks kuulutan lõikustänupühal, 9. oktoobril 2022 kõikides kogudustes välja korjanduse Ukraina toetuseks. Kogudustes, kus lõikustänupühal ei toimu jumalateenistust, palun korjandus läbi viia ühel lähimatest pühapäevadest. Toetust võib koguda Ukrainale ka mitmel pühapäeval.

Korjanduse summa märksõnaga „Ukraina toetuseks“ saab üle kanda arveldusarvetele annetajale sobivaimas pangas:

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

SEB Pank EE201010052030734009

Swedbank EE932200221002160604

LHV Pank EE967700771000895492

Lisaks annetamisele palun mälestada sõjaohvreid ning jätkuvalt palvetada rahu taastamise pärast ja sõja lõppemise pärast Ukrainas. Et võiksime pälvida Jumala laste seisuse, peame sõdimise asemel olema rahutegijad, nagu innustab meid Issand Kristus.

Rahu ja õnnistust paludes

peapiiskop Urmas Viilma

Tallinnas 1. oktoobril 2022