Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ülestõusnu tunnistajad

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kui Jeesus kõneles variser Nikodeemosele, et need, kes tahavad näha Jumala riiki, peavad sündima ülalt, siis küsis too: „Kuidas saab inimene sündida, kui ta on vana? Ega ta saa ju minna tagasi oma ema üska ja teist korda sündida?“ (Jh 3:4)
Seda küsimust võiks laiendada: kas inimese elus võib midagi täiesti muutuda, muutuda nii, nagu ta oleks uuesti sündinud?
Suured muutused saavad toimuda üksnes suure jõu mõjul. Kerge tuulehoog ei pruugi isegi liivalossile kahju teha, ent tugevas maavärinas variseb kokku terve linn. Inimlikke harjumusi annab hea tahtmise juures korrigeerida, kuid inimloomuse ümbersündi saab teostada vaid tema, kes ütles kord: „Tehkem inimesed oma näo järgi“ (1Ms 1:26).
Seda esmapilgul võimatuna näivat teeb Jumal, kelle kohta kirjutab Peetrus: „Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist“ (1Pt 1:3).
Ülestõusmise vägi, mis purustas surma vääramatuna tundunud meelevalla, annab ka meile uuestisündinud südame, mida täidab elav lootus. Parim tunnistus, et Jeesus on tõesti üles tõusnud, on uus, Jumalaga lepitatud inimene. Ja elu, mis päevast päeva austab tema nime.
Marek Roots