Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ülikoolis algas uus õppeaasta

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduskond vaatab lootusrikkalt tulevikku. Kaido Soom.

Tartu Ülikooli usuteaduskond alustas uut õppeaastat 30. augustil. Esmalt koguneti hommikul kell 10 ülikooli peahoone ees alanud avaaktusele ja seejärel toimus kell 12 teaduskonna avaüritus TÜ muuseumi valges saalis Toomemäel. Uue õppeaasta alguse tegi eriliseks see, et võidi taas silmast silma kohtuda ja olla hulgi üheskoos. Vastavalt ülikooli korraldusele võivad vaktsineeritud üliõpilased ja töötajad viibida ülikooli ruumes ilma maskita. Vaktsineerimata inimestel on aga ülesanne haiguse tõkestamiseks kanda maski. Võrreldes kaubandusmaailmaga tundus õppeaasta algus ülikoolis vabastav ja kirgastav, millele lisas tooni sirendav soe päike. Avasõnavõtu pidas usuteaduskonna juhataja Urmas Nõmmik, kes ulatas tervitusena õppetööd tutvustava materjali 22 uuele bakalaureuseastme üliõpilasele ja 18 magistriõppe üliõpilasele. Kätt surus juhataja ka kolmel uuel doktorandil.

Kõne pidas kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets, kes pani õpinguid alustavatele üliõpilastele südamele, et nad oleksid uudishimulikud ja ammutaksid teadmisi sealt, kust iganes see on võimalik. 

Kuna koroonapiirangud pidurdasid osa lõputööde kaitsmist, toimus kaitsmine ka augustikuus. Nii sai lõputunnistuse avaaktusel üks bakalaureuseõppe lõpetanu ja seitse magistrit, mis tähendab, et aasta jooksul oli Tartu Ülikooli usuteaduskonnas rekordarv lõpetajaid – 24.

Käesoleval aastal möödub 30 aastat usuteaduskonna taas-

avamisest, mida tähistatakse 1. oktoobril väärikalt konverentsiga, mis kannab pealkirja „Kuhu lähed, Eesti teoloogia?“. 

Kaido Soom