Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

«Ülistus» on kuulamiseks ja laulmiseks kõigile

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sigrid Põld ja Tero Ruotsala soovivad, et Pekka Simojoki laulud leiaksid tee eestlaste südamesse. Tiiu Pikkur

Hageri koguduse kammerkoor Lambertus on usinasti harjutanud Pekka Simojoki uusi laule ning ilmumas on eestikeelne plaat ja noot «Ülistus».

Projektijuhiks on misjonär Tero Ruotsala koostöös kammerkoori dirigentide Sigrid Põllu ja Merle Liblikuga.
Pekka Simojoki on Soome tuntuim gospelmuusik, ta on kirjutanud ca 700 laulu, asutanud mitmeid muusikakollektiive, ka kuulsa gospelbändi Exit. Kirjutab ainult vaimulikku muusikat, kus sõnal on väga oluline koht. Ta on misjonäride peres sündinud ja elanud Aafrikas, sealt ka huvi gospelmuusika vastu. «Tema mõte on gospelmuusikat põhjamaiselt teha,» rõhutab Sigrid ja lisab, et helilooja saab sellega väga hästi hakkama.
«Ülistus» ilmus 2012 soomekeelsena ja 2014 ingliskeelsena. Simojoki soov laulud eesti keeleski kõlama panna jõudis Sigridini misjonär Tero Ruotsala kaudu. «Simojoki on misjonimees ja tahab, et tema muusika võimalikult paljude inimesteni jõuaks,» räägib Sigrid. «Tema laule on ka varem eesti keelde tõlgitud.» Terol oli kammerkooriga varasem koostöö ja ta pakkuski mõtte neile välja.
Koor oli kohe nõus. «Meist on kuvand, et oleme klassikalise muusika esitajad, seda oleme õppinud ja oskame ka paremini,» selgitab Sigrid. «Plaadil on küll gospelmuusika, mis eeldab teistmoodi laulmisstiili. Arvan, et on vahva pakkuda koorile erinevaid stiile, see motiveerib.» Plaadil on kümme laulu, sõnad on tõlkinud Lia Kaljuste ja Sigrid Põld.
«Eesmärk on, et need laulud jõuaksid võimalikult paljude inimesteni, see ei ole niivõrd ühe koori plaat, see on Simojoki plaat, kuid autori nimi tuleb natuke tagaplaanile jätta, sest see on ülistusplaat, on muusika ja sõnumi plaat, et see teeniks kirikut ja Jumalat,» kinnitab Sigrid.
«Ülistus» on kuulamiseks ja laulmiseks kõigile. Terol on värske kogemus Kaarli koguduse seeniorkoorilauljatega kohtumiselt, kus neid laule rõõmsalt koos lauldi.
Pühapäeval, 30. novembril kl 18 on Hageri kirikus «Ülistuse» esitlus. Kaastegevad on kammerkoor Lambertus, Tero Ruotsala bänd ja solistid.
Tiiu Pikkur