Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Urmas Suklesele anti teenetemärk

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Haapsalu koguduse teenetemärgi pälvinud linnapea Urmas Sukles ja tähtpäevatort.
Arvo Tarmula

Haapsalu Püha Johannese koguduse nimepäeval, johannesepäeval anti toomkirikus üle koguduse 16. teenetemärk ja selle pälvis linnapea Urmas Sukles.

Raplas keskkooli lõpetanud ja Tartu ülikoolis arstiks õppinud Urmas Sukles saabus Läänemaale kolmkümmend aastat tagasi. Ta töötas Haapsalus ravijuhina 1993. aastani, mil asus kümmekonnaks aastaks linnapea kohale. Linnapea ametit on ta uuesti täitnud alates 2009. aastast ja jätkab selles ametis pärast viimaseid kohalikke valimisi, kui linnaga ühines ka Ridala vald.
Koguduse õpetaja piiskop Tiit Salumäe ütles, et Urmas Suklesel on suured teened Haapsalu piiskopilinnuse arendamisel, mida kinnitavad ka 2017. aastal alanud suured ehitustööd linnuse muuseumi osas. „Piiskopilinnus ja toomkirik on palju aastaid avatud külastajatele. Tunnustuse on pälvinud Urmas Sukles heade kontaktide eest Haapsalu Püha Johannese kogudusega, osaledes paljudel üritustel. Evangelist Johannese päeval 2016. a kirjutati tema ettepanekul Haapsalu ja Ridala ühinemisleping alla Haapsalu toomkirikus.“ Urmas Suklese tööd on tunnustatud Haapsalu vapimärgiga 2004. ja EELK Teeneteristi III järgu ordeniga 2014. a.
Kogudus on Urmas Suklesele teenetemärgi andmisel arvestanud ka seda, et tema juhtimisel on linn kujunenud oluliseks puhke- ja turismilinnaks. Haapsalust on saanud tõeline turismipärl, mille üle võib vaid uhkust tunda.
Koguduse teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest. Koguduse nõukogu asutas teenetemärgi aastal 2002.
Sirje Semm