Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ustavus Jumala andide kasutamisel

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Inimene sünnib siia maailma väeti lapsukesena, kes vajab hoolitsust ja abi. Kõik, mida inimene seejärel elus saavutab, sõltub mitmest tegurist.
Esmalt annab Jumal igale inimesele eluteele midagi kaasa, mis teeb temast erilise inimese. Nii on ühel lauluhääl, teisel oskus ratsionaalselt mõelda, kolmandal oskus pidada häid kõnesid, neljandal abivalmidus. Igal inimesel on mingi anne.
Tegu on Jumala kingitusega, mida inimene võib kasutada nii Jumala kui ligimese teenimiseks. Keskkonnast, kus inimene kasvab, sõltub aga samuti väga palju. Kui keskkond soosib inimese annete rakendamist, siis on loodud hea kasvupinnas elus edasi jõudmiseks. Õnnelik on inimene, kes tajub ära oma anded ja kes oskab neid ka rakendada.
Kui mõelda, et kõik meie anded on Jumala kingitud, siis on väga oluline seegi, kuidas me neid kasutame. Jumal on andnud meile kõike selleks, et saaksime teenida teda, ühiskonda ja oma ligimest. Anded on kasutamiseks. Kord küsib Jumal inimeselt, kuidas ta elas oma elu, ning siis on väga oluline, et elatud elul oleks hea vili. Ühe inimese elu võib muuta seda maailma palju paremaks. Seepärast ongi oluline mõelda, millise jälje jätame endast siia maailma. Mida rohkem Jumal on inimesele kinkinud, seda suurem on inimese vastutus.
Kaido Soom