Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usuteaduse instituut pakub selget sihti segases maailmas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Käesoleval aastal teoloogiat õppima asujad teevad seda instituudi seitsmekümne seitsmendal tegevusaastal. Nii kaua on paljud inimesed omandanud parimat ja andnud endast parima kogu Eesti heaks.

Tänane Eesti elab globaalsetes mõjuväljades, kus ristuvad nii juhitamatud head ja halvad suundumused kui ka kõiksugused tahtlikult juhitud tegurid. Selles segaduses on meil vaja põhjendatud arusaamist ristiusu alustest, toimimisviisidest ja nende suhtest maailmas toimuvaga. Teoloogiline haridus eeldab süvenemist, kontseptsioonide üle kontrollimist, traditsioonide väärtustamist ja oma teoloogilise identiteedi aina uuesti sõnastamist. Selge sihi korral viivad ka väikesed sammud õiges suunas. Siin on koos kergem täita eesmärki olla viljakas teoloogilise harimise ja vaimuliku kasvamise põllul, kus hoogu aitavad anda ja hoida tänased ja uued õppijad.

Kui ka maailm on haige, saab üks väike rahvas siiski olla paljudest tervem. Siis, kui ta seda tahab, õigeid otsuseid langetab ja tahtejõu säilitab. Kui ta mõtleb ja elab tervemalt ning elusamalt, nagu soovitas Uku Masing. Selleks on vaja korralikku haridust, mida saab omandada UIs, mis on oskuste omandamise ning läbiproovimise keskkond. Et siis koos kõike seda Eesti rahvaga jagada.  

Kolm õppekava võimaldavad sessioonõppe vormis ka töö kõrvalt omandada avara, ent süstematiseeritud hariduse. Õppekavad sisaldavad mitmeid kõrvalerialasid, mida tutvustavad samas lehes olev kuulutus ja põhjalikult UI kodulehekülg https://www.eelkui.ee/en/homepage/.

Õpingute keskmes olev luterlik teoloogia on siiski meie teoloogiliste õpingute peafunktsioon, millel on Eestis ainulaadne missioon. Selle ülesande täitmisel on ka Sinul, kes Sa õppima tuled ja ehk ka kedagi kaasa kutsud, oma üsna isiklik rõõmustav ja innustav koht.

Tule õppima ja leia ka kaaslane. Sind ootab toetav ja edasi aitav osaduskond, õppijate ja õpetajate kogukond. Häid valikuid soovides

Randar Tasmuth

piibliteaduste õppetooli professor 

Randar Tasmuth. Eesti Kiriku arhiiv