Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudised praostkondadest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne praostkond

Kogudus jagas kogukonnaga rõõmu ja mõtteid

Ridala kirik on pühitsetud Maarja Magdaleenale ja möödunud aastal koguduse esmamainimise 800. tähtpäeva tähistanud, võttis kogudus vaevaks ka sel aastal kogukonnale tähelepanu pöörata ning korraldas madlipäeval kirikuaias laada. Sealne õpetaja Küllike Valk (fotol) ütleb, et laadal võinuks rohkem müüjaid olla, kuid laadalisi oli väga palju. Ja naljatab, et kogu supp, mida kogudus laadalistele pakkus, sai otsa. Nii ka magustoit.

Laada korraldamise initsiatiiv tuligi koguduselt ja teda toetasid kohalikud külaseltsid. Kui möödunud aastal kõneldi 800 aastat tagasi toimunust, siis nüüd näidati, kuidas toitu valmistati või tööriistu kasutati, ja maitsti suverüübet. Seda jagas Epp Haabsaar, kes pajatas väekatest taimedest ning Maarja Magdaleenast ja juttu täiendas kohalik kirikuõpetaja. 

Kiriku uksed olid avatud, igaüks võis sisse astuda, leida palaval päeval pühakojast kosutust nii kehale kui hingele. Kuulata sai ansambli Rondellus esituses keskaegset muusikat neitsi Maarjast ja kiriku nimipühakust Maarja Magdaleenast.

Kohaletulnutega vestelnud õpetaja ütleb, et inimesed pelgavad kodust välja tulla, ootavad järgmist koroonalainet, aga on samas väsinud kartmast. Rõõmsameelsena ütleb ta, et kogudus püüab rõõmu hoida ja jagada ning valmistub peatselt Läänemaal algavaks missioks. Tulevikku vaadates sõnab ta, et kui hea mõte tuleb, tasub terve madlinädal teha. Kogudus on varasemalt teatri maale toonud, koogipäeva pidanud ja korraldab nüüd koos Kaitseliiduga lastelaagrit. Möödunud aastal tunnustati kogudust Läänemaa kodanikuühiskonna teo tiitliga.

Viru praostkond

Kogukond pidas laagrit

Viru praostkonna Rakvere Kolmainu koguduse juures tegutseb kümmekond aastat intellektipuudega inimeste grupp, kes kuulub rahvusvahelisse liikumisse Usk ja Valgus. Möödunud nädalal pidas 43 intellektipuudega inimest – neist 13 Saaremaalt – Toolse puhkemajas kahepäevase laagri, mille kavva kuulus saunaõhtu, õhtupalvus ja palverännak. Laagri vaimulikku poolt sisustasid liikumise Usk ja Valgus meeskonda kuuluvad õpetaja Tauno Toompuu ja Kuressaare koguduse abiõpetaja Tiina Ool. Kui Rakvere grupp tegutseb kümmekond aastat ja Saaremaal on kogemust peaaegu paarikümne aasta jagu, siis liikumine ise sai alguse 50 aastat tagasi ja seda ka laagriga tähistati.  

Kõnelesime õpetaja Tiina Ooliga hetkel, kui seltskond oli tagasiteel Toolsest ja telefonis kostis õnnelik hüüd, et laager oli „viimase peal“. Õpetaja kiitis ametivenna ilusaid ja sisukaid palvuseid, mis õpetasid armastust jagama. Varasemalt on kahel korral ühist laagrit peetud Saaremaal ja seda plaanitakse teha ka järgmisel suvel.