Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiseid praostkondadest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tallinna praostkond

Püha Vaimu Lasnamäe Püha Markuse osakoguduse Pae palvemajas lõpetas esimene leerigrupp. Pildil leeritatud koos õpetaja Gustav Piiri ja abiõpetaja Eha Kraftiga.
Kirsti Malmi

Oluline märksõna integreerumine
Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piir ütles Eesti Kirikule, et aasta alguse olulisem uudis on see, et Lasnamäe Püha Markuse osakoguduse Pae palvemajas leeritati kolm uut koguduseliiget. Grupp alustas sügisel ja õnnistamine toimus kolmekuningapäeval. Töö Lasnamäel on kestnud üle nelja aasta ja seda vedanud Soome misjonär Kai Lappalainen koos oma abikaasa Mirva ning laste Noa, Noomi, Neri ja Nuriaga on nüüdseks oma tegevuse lõpetanud. 15. jaanuaril toimus osadusõhtu, kus tänati neid pühendumise, hoole ja armastuse eest. Kogukonnatööd jätkab misjonär Kirsti Malmi.
Püha Vaimu kiriku oreli pult vajab uuenduskuuri ja läheb kevadel remonti. Rahastajaks on Tallinna linn ning kogudus panustab ka omaosalusega, milleks raha korjamisega tegeldakse.
Puldi remondiks toimuvad teisedki ettevalmistustööd: ostetakse materjale ja töökojas valmistatakse mitmesuguseid puldi osi. Kevadel alustab orelimeister Olev Kents töid kirikus.
Koguduse abiõpetaja Eha Kraft tõstab hetkel esile lastetöö. Igal pühapäeval jumalateenistuse ajal koguneb 10–15 last. Nende õpetaja on Teele Jänes ja laule õpetab Liilia Kotkas. Igakuine pereteenistus toimub jaanuaris 20. kuupäeval. Püha Vaimu koguduse pühapäevakoolis käib eesti perede laste kõrval ka lapsi vene ja vene-eesti, inglis-eestikeelsetest peredest. Segaperede vanemad kasutavad pühapäevakooli kui tugisüsteemi, kus lapsed lisaks koolile turvalises keskkonnas saavad eesti keelt rääkida. Seega on kogudus osutunud heaks paigaks, kus muukeelsed lapsed saavad paremini ühiskonda lõimuda.

Võru praostkond

Võru kirik sai jõuludeks uue vaiba.
Andres Mäevere

Kanepi kirik sai jõuludeks soojaks
Diislikütusega soojuskiirguri ostmine toimus väga kiiresti. „Paar päeva enne jõule hakkasime tegutsema koos aktiivse, kevadel leeritatud koguduseliikme Siim Kukega. Ka vald toetas. Lisaks veel annetused ning koguduse omaosalus ja nii see läks,“ on koguduse õpetaja Margit Lail rahul.
Soojuskiirguri ostu toetas vald 1000 euroga, sama palju laekus annetusi ja koguduse kanda jäi pea 400 eurot. „See on ühe suure asja väike algus, sest kiirgureid on edaspidi juurde vaja. Need, kes praegu pühapäeval kirikus käivad, on soojas ja rahul,“ võttis õpetaja Lail teema kokku.
Kanepi koguduses teeb veel rõõmu kord kuus kogunev pühapäevakool. Lastetööle on uue hingamise andnud Tartus elavad põlvest põlve kogudusega seotud liikmed, kes nädalavahetusel Kanepisse sõidavad, oma lapsed maale vanaema juurde ja ühtlasi ka pühapäevakooli toovad.

Võru kirikus uus vaip
Punase-musta põhitooniga vaip telliti jõuludeks Tartu Vaibaparadiisist. Vaip maksis veidi üle 500 euro ja on 21 meetrit pikk ning 1,5 meetrit lai. „Oli üldine arvamus, et vana vaip on kulunud ja vajame uut. Tegime spetsiaalse korjanduse ja väga hästi annetati,“ ütles koguduse õpetaja Andres Mäevere.
Veel teeb Võru kogudusele rõõmu, et pärast kümneaastast pausi on pühapäevakooli töö taastunud. Impulsiks on saanud Väliahode perekonna abi suviste lastelaagrite organiseerimisel. Lastelaagri baasil on samm edasi astutud ja nüüd tulevad lapsed kokku üle nädala. Neid juhendavad pühapäevakooliõpetaja Karin Kaunis ja Soome misjonär Kirsi Vimpari.
Edeneb ka kiriku kõrval asetseva linnaväljaku ehitus. „Mingil määral on juurdepääs kirikusse raskendatud, ent oleme leplikud,“ ütles Andres Mäevere, lisades, et platsi avamine on planeeritud 8. juunile. On lootus, et siis jõuab Võrru ka peapiiskop Urmas Viilma.