Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uue aasta alguses vajatakse eestpalvetajaid alliansspalvenädalal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Evangeelse Alliansi palve- ja paastutoimkond tuletab meelde, et tulemas on taas alliansspalvenädal. See on 10.–17. jaanuarini 2016.

Aasta 2015 hakkab lõppema. Palju on veel teha: Kristuse sündimise pühad ja aastavahetus eeldab pingsat panustamist. Linnades ja alevites, aga ka väiksemates maakohtades on aeg kokku leppida palvekoosolekud kohalike kristlastega. Kui tervet nädalat ei saa, võtkem kasvõi mõni õhtu ja kogunegem ühisele palvele. Palvenädala juhtmõte on «Kadunud poegade tagasitulek». EEA kodulehel aadressil www.allianss.ee on tekstid nädala igaks päevaks.
Siis tuleb paastuaeg, mis algab 10. veebruaril ja lõpeb 27. märtsil. EEA pakub ka selleks ajaks igapäevaste mõtiskluste tekste, mis aitavad keskenduda palvele ja paastule ning mis seekord lähtuvad tekstist Jh 14:6. Aga miks mitte kavandada paastuajal palvekogunemisi palvegruppides ja kogudustes!
Kolmas oluline üritus on maakondlik palvepäev, mis on kavas pühapäeval, 15. mail. See langeb  küll kokku esimese nelipühaga, aga võimalik on pärastlõunal korraldada alliansspalvekoosolek. 2014. a toimusid maakondliku palvepäeva palvused 14 maakonnas. Vajadus palvekohtumisteks ei ole vähenenud. Üks palveteemasid on 28. mail toimuv ülemaailmne evangeeliumi päev.
Me oleme kuulnud jumalariigi töös  vabandusi, et mul ei ole andi. Aga palvetamiseks ei ole ühtki vabandust. Me kõik oleme kutsutud ja meid on selles töös vaja. Alustagem siis oma palvekambrist (Mt 6:6), leidkem neid, kellega kahekesi palvetada (Mt 18:19). Muutkem Issanda aasta 2016 palveaastaks!
Eenok Palm,
EEA palve- ja paastutoimkonna liige