Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uue lauluraamatu esimesed laulud valitud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Marko062
Marko Tiitus
Põld,Sigrid
Sigrid Põld

28. jaanuaril toimunud istungil valis lauluraamatukomisjon välja esimesed 73 laulu, mis on kavas uude lauluraamatusse võtta.

Kõik need leiduvad ka praeguses kiriku laulu- ja palveraamatus (KLPR).
Komisjoni esimees assessor Marko Tiitus selgitas Eesti Kirikule, et kirikukogu poolt hiljuti kinnitatud kontseptsiooni kohaselt võetakse KLPRist uude lauluraamatusse üle 400 laulu 484st.
Seejuures lähtutakse tema sõnul eelkõige soovist säilitada järjepidevus: „Siis ei teki sellist tunnet, et me astume sellega kuskile revolutsiooniliselt teise jumalateenistuse või laulukultuuri.“ Osa laulude tekste on kavas küll redigeerida, ent välja jäetakse üksnes need KLPRi laulud, mida harva kasutatakse või mille keeleline ja muusikaline kvaliteet jätab soovida.
Laulude valimine algas kiriku töötegijate ja koguduste liikmete seas tehtud fookusgrupi uuringutest ja küsitlustest. Lõpliku otsuse langetab lauluraamatukomisjon, mis koosneb vaimulikest, kirikumuusikutest ja keeleteadlastest. Esimesed 73 laulu valiti pärast põhjalikku arutelu Tiituse sõnul välja just nende hulgast, mis kirikurahva seas on kõige populaarsemaks osutunud: „Keegi ei jäta ju välja „Püha ööd“ või „Üht kindlat linna ja varjupaika“.“ Lähemalt saab väljavalitud laulude nimekirjaga tutvuda kiriku uue laulu- ja palveraamatu Facebooki-lehel.
Praeguste plaanide kohaselt peaks lauluraamat ilmuma viie aasta pärast ja sisaldama 900 laulu. Seega on ees veel palju tööd, mida alates 1. veebruarist hakkas palgalise projektijuhina koordineerima Sigrid Põld.
Rain Soosaar