Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus aasta uuenenud leerimajaga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Erakogu

Kadrina elanikud, eelkõige muidugi koguduseliikmed, rõõmustavad uue välimuse saanud hoone üle.

Kui vaadata Kadrina kogudusele kuuluvat hoonet, mida tema esmase otstarbe järgi leerimajana (fotol) tuntakse, ei arvaks sugugi, et tegu on 19. sajandi lõpust pärit ehitisega. See suur kahekorruseline maja on pärast umbes 16 aastat kestnud remonti saanud täiesti uue ilme nii seest kui lõpuks ka väljast.
Kehvas seisukorras tagastatud maja oli kasutatud kui masina-traktorijaama kontorit ja internaati, hoone oli seisnud ka tühjana ning vajas hädasti põhjalikku remonti. Kogudus, kes oma tegevuseks ruume vajas, võttis aastaid tagasi vastutuse ja julguse ning asus maja taastama. Viimaseks jäänud välitööd on tänu riigi eraldatud 30 000 eurole lõppenud: hoone on soojustatud ja uuesti krohvitud ning saanud uue katuse. Maja on igapidi nagu uus. Ning lisaks saanud terrassi.
Koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson on rõõmus, et maja on kogukonnale vajalik ja leiab kasutust. Ent tõdeb samas, et tegevus võiks olla aktiivsem. Siia kogunetakse pühapäevakooli, leeri- ja piiblitundi, laulma ja külmal ajal jumalateenistusele. Siin on peavarju leidnud MTÜ Avatud Noorte Foorum, kes pakub erinevaid üritusi ja võimalust osaleda koka- ja käsitööringis.
Väikesed toad annavad hoonele lisaväärtuse, luues hea paiga leerilaagrite korraldamiseks ning pakkudes teelistele öömaja. «Jumal tänatud, et meil on selline maja,» ütleb koguduse vaimulik. Nüüd plaanitakse siin avada lastehoid, sest maja peaks sisse tooma enda ülalpidamiseks kuluva raha.
Eeloleval kevadel korrastatakse ja haljastatakse maja ümbrus.
Rita Puidet