Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus aastaring pastoraalseminaris

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse Instituudi juures tegutsev pastoraalseminar alustab kaheksandat õppeaastat.
Seminari juhataja mag Ove Sanderi kinnitusel esitasid kevadel sooviavalduse pastoraalseminari õppima asumiseks 13 kandidaati. Laekunud avalduste arv ületas kõik ootused, kuna tänavu oli planeeritud vastu võtta vaid 10, neist kaheksa kiriku ja kaks Eesti Kaitsejõudude tarvis.
Ove Sander märkis, et pastoraalseminari astujad on tulnud Usuteaduse Instituudist, Tartu ülikooli usuteaduskonnast, Eesti Metodisti Kiriku
Teoloogilisest Seminarist ja Tartu Teoloogia Akadeemiast ja kuuluvad kõik luteri kirikusse. Pastoraalseminaris valmistatakse kõrgharidusega teolooge ette õpetajaordinatsiooniks Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus. Õppetöö kestab ühe aasta.
Ove Sander ütles, et erilisi uuendusi eelmiste aastatega võrreldes õppetöös ette näha ei ole. Jätkatakse tavapärase orientatsiooni ja praktikaga. Küll aga tahetakse senisest enam tähelepanu pöörata hingehoiuga seotud küsimustele. Kirikud, eriti just linnakirikud on muutumas omamoodi hingehoiukeskusteks, kuhu tuleb oma muret kurtma väga palju
inimesi ja nendega peab oskama töötada.
Suuremat tähelepanu tahetakse pöörata misjonitöö temaatikale, sest on olemas suur hulk kirikusse mittekuuluvaid inimesi, kes tunnevad huvi või sümpaatiat kiriku vastu ja ka nendega peab oskama tegeleda.
Septembris alustavad pastoraalseminaris oma õpinguid Mart Jaanson, Tiina Janno, Katrin-Helena Melder, Arvo Orav, Andres Paesüld, Lea Puhang, Marek Roots, Pille Salveste, Pille Talvar ja Hedi Vilumaa.
Meeli Pärtelpoeg