Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus kristlik erakool alustab Pärnus tööd

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Internet: kylauudis.ee.

Sel aastal alustab tegutsemisloa saanud kristlikus erakoolis kooliteed 16 Pärnu õpilast.

Mittetulundusühinguna tegutsev Pärnu kristlik erakool sai lõpuks tegutsemisloa.

Kuigi Pärnu Immanueli baptistikoguduse lastevanemate asutatud erakoolil on vanust kolm aastat, pakuti siiani vaid koolieelset õpet ehk eelkooli. Tunnid toimusid kaks korda nädalas. Tänavu lõpetas eelkooli 13 last, aga sellest õppeaastast alustavasse algkooli võetakse vastu 16 õpilast. Koolil on oma hingehoidja ning lastele pakutakse võimalust osaleda laulu- ja tantsuringide kõrval veel näiteks piibli-, võõrkeele-, matemaatika- ja teadusringis.  

Kooli mõtte algataja ja üks eestvedajaist on Marge Arumäe (fotol), kes on lõpetanud Tallinna Ülikoolis kasvatusteaduste eriala. Kooli tutvustuseks öeldakse, et see on kristlikel väärtustel põhinev heatasemeline kasvu- ja hariduskeskkond, mis ühendab koolirõõmu ja nõudlikkuse. Kooli moto „Jumalakartus on tarkuse algus“ pärineb Piiblist (Õp 9:10) ja iseloomustab hästi kooli eesmärki anda lastele võimalikult mitmekülgset haridust. 

Viis aastat tagasi kirikulehele antud intervjuus on nüüdne emeriitpastor Joosep Tammo öelnud, et riiklikes koolides võiks olla kohustuslik usuõpetus, aga samas on normaalne, et kristlastest perede lapsed õpivad tavakoolis, sest „noored on misjonärid rohkem, kui oskame arvata“. Nüüd, olles tänulik kooli avamise üle, sõnab ta: „Kindlasti oleme kõik Jumalale tänulikud, et lõpuks ometi sai Pärnu Kristlik Erakool koolitusloa. Kuna kool ei ole konfessionaalne, vaid oikumeeniliselt avatud, siis jagab ühist rõõmu peale kooli tegijate ka suur hulk lastevanemaid. Muidugi tõsine töö ja pingutus alles algab. Nooruke kool vajab eestpalveid ja toetust. Issand hoidku ja kaitsku seda uut ja õrna taime. Kasvagu see Jumala auks ja kaasinimeste rõõmuks.“

Rita Puidet