Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus raamat tutvustab luterlike koolide tegemisi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Väikesed-imed-1280px-2„Väikesed imed. Luterlikud koolid Eestis“ on EELK tegevusi tutvustava sarja teine raamat. Fookuses on Kaarli kool, Tallinna toomkool, Tartu luterlik Peetri kool ja Põlva Jakobi kool.

2019. aasta on olnud Eesti luterlikele koolidele eriline: Tallinna toomkool tähistab tänavu oma 700. aastapäeva ning Põlvas avati Tartu luterliku Peetri kooli väikevennana Põlva Jakobi kool.
Eesti kristlikud erakoolid täidavad Eesti hariduselus olulist rolli. Teistele koolidele on nad eeskujuks väärtuspõhise ja kultuuri­traditsioonidel põhineva hariduse andjana, samuti peetakse neis koolides oluliseks tihedat koostööd peredega ja laste individuaalsete vajaduste arvestamist õppetöö korraldamisel. Selle eest jagasid Eesti haridusjuhid kristlikele koolidele tunnustust ka tänavu veebruaris Eesti Teaduste Akadeemia saalis toimunud esinduslikul hariduskonverentsil.
Raamatus antakse intervjuude ja rohke pildimaterjali abil ülevaade Eesti luterlikest haridusasutustest, koolijuhid räägivad koolide loomisest ja praegustest arengusuundadest. Saatesõnad on raamatule kirjutanud haridusminister Mailis Reps ja peapiiskop Urmas Viilma.
Raamatu koostaja on ajakirjanik ja mitmete kirikut ning vaimulikke tutvustavate raamatute autor Margit Arndt-Kalju, kujundaja Tarvo Tangsoo, fotod on teinud Urmas Roos ja Meeli Küttim. Raamatu välja­andja on EELK ja selle valmimist on toetanud Põhjakirik (Evangelisch-Lutherische Kirche in Norddeutschland).
Möödunud aastal ilmus Eesti Diakoonia eestvõttel esimene EELK tegemisi tutvustav raamat „Südamepuhtuse majad“, mis südamlike portreedena tutvustas kiriku juures tegutsevaid intellektuaalsete erivajadustega noori ja nende abistajaid.
EELK konsistoorium