Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaata, nüüd on päästepäev!

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Ukraina borši aitas valmistada Pjotr Tkatšuk.  Urmas Roos.

20. augustil peeti Harkujärvel päästepäeva. Elanikkonna kaitsest ja ohutusest kõneles vastasutatud selts.

Harkujärvel lehvisid päästeameti lipud ja keedeti ehtsat Ukraina borši. Vastasutatud Harku Elanikkonnakaitse Selts jagas oma telgis näpunäiteid, kuidas tulla toime elutähtsate teenuste katkemisel: milliseid varusid peaks kodus hoidma ja kuidas kasutada äppi Ole valmis. Telgi püstitas endine politseijuht Robert Antropov. Vabatahtlik päästja Viljam Borissenko sõitis platsile Hüüru päästeseltsi punase veokiga ning demonstreeris tule ohutu kustutamise võimalusi. Pealtvaatajad said ise kätt proovida nii kustutusteki kui tulekustuti kasutamisega.

Ukraina borš valmis tuleohutust arvestades, aga siiski lahtisel lõkkel ja lõhnas mõnusalt suitsuselt. Kulpi liigutas pereisa Pjotr Tkatšuk, kes koos oma kuueliikmelise perega oli Eesti Diakoonia vahendusel leidnud pärast Ukrainast põgenemist varjupaiga Rannamõisa koguduse pastoraadis. Mees tundus veidi väsinud, aga rõõmus. Samal hommikul kell 7.30 oli ta jõudnud tagasi Ukraina piirilt, kuhu toimetas ühiskorjanduse eest ostetud veoki, mis hakkab vedama võitlejatele vajalikku varustust. Kell 10 läitis ta juba lõkke ning patta läksid peet, kapsas, kartul, oad, eelkeedetud sealiha ja mõnusad maitseained. Suure hakkimistöö olid ära teinud Pjotri pere naised, praktikant Margilja Lõhmus, Harkujärve vabatahtlikud. Borš võidab sõja!

Kõik osalejad said anda oma panuse suure maskeerumisvõrgu põimimises, mis jääb veel mõneks ajaks kirikuseinale rippuma. Iga mööduja saab sellele lisada oma paela. 

Venemaalt põgenenud pastor Pavel Zajakini abikaasa Niina tegi laste hulgas ülipopulaarseid näomaalinguid, mängiti sportlikke mänge ning tunti rõõmu üksteisest ja ilusast ilmast. Pisut enne kella viit õhtul saabus platsile suur buss Juuru koguduse rahva ja õpetaja Kalle Kõivuga, kes kuulsid Harkujärve kogukonnakiriku lugu ja laulsid kirikus üheskoos „Õnnista ja hoia“.

Avo Üprus