Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vabariigi aastapäeval jagati tunnustust

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Saue linna kõrgeima tunnustuse, teenetemärgi pälvis peapiiskop Urmas Viilma. Saue linnavolikogu märkis oma otsuses, et avaldab tunnustust Urmas Viilmale Saue linna juhtimises aktiivse osalemise, volikogu aseesimehe ülesannete kauaaegse täitmise ja Saue noortes kristlike põhimõtete kasvatamise eest.
Teenetemärgi andsid Urmas Viilmale üle volikogu esimees Valdis Toomast ja linnapea Henn Põlluaas vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel 23. veebruaril.
Urmas Viilma oli Saue linnavolikogu aseesimees perioodil 2005–2013 ning töötas Saue gümnaasiumis usundiõpetaja ja kooli kaplanina kaheksa aastat.
Varem on Saue linna teenetemärgi pälvinud 27 inimest, Urmas Viilma teenetemärk kannab järjekorranumbrit 28.
Haapsalu linna aukodanikuks tunnistati piiskop electus Tiit Salumäe. 1995. aastal andis linn välja esimese tunnustuse ja nüüdseks on aukodanikuks nimetatud seitse inimest.
Tiit Salumäe on teeninud Haapsalu kogudust aastast 1975. Lääne Elu kirjutab: «Oma kodulinna Haapsalu aukodaniku tiitli on Salumäe auga ära teeninud. Piiskopina aga toob Salumäe Haapsalule tagasi piiskopilinna tiitli.» (LE 26.1)
23. veebruaril toimunud Põlva maavanema, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Kaitseliidu Põlva maleva Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul Räpina aianduskoolis anti üle Põlvamaa kõrgeimad autasud. Teiste tunnustatute hulgas pälvis aukirja ja maakonna vapiga rinnamärgi Kanepi Jaani koguduse õpetaja Margit Lail.
Margit Lail on teeninud Kanepi kogudust 15 aastat. 2007. a sai kaheksa lapse ema Margit Lail Eesti Naisliidult aasta ema tunnustuse.
Kultuurkapital koostöös Lääne-Viru maavalitsuse ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liiduga andis vabariigi aastapäeva eel välja Kultuuripärli auhinna, mille omanikuks Lääne-Virumaal sai harrastusteatrite eestvedaja ja lavastaja Tiit Alte. Ta on Rakvere Kolmainu koguduse liige, kes on kandnud ka juhatuse esimehe ametit. Praegu tegutseb tema käe all seitse truppi.