Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Väike Rasmus näitab taevateed

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Möödunud laupäeval kogunesid Tallinna Oleviste kirikusse taas lastevanemad, et mälestada varalahkunud lapsi.

Olen küll mitmel korral mõelnud, ent pole siiski ette võtnud teekonda Tallinna mälestusjumalateenistusele, mida peetakse mittetulundusühingu Hingesillad eestvõttel veebruaris Oleviste kirikus 2016. aastast. Mõte teenistusel osaleda ei saada mind huvist, vaid isiklikust vajadusest. 

Kui alul oli teenistus mõeldud vähki surnud laste mälestuseks, sest nii juhtus kolmeaastase Rasmusega, siis peatselt jõudis väikese Rasmuse ema ja ettevõtmise eestvedaja Liivi Laos tõdemusele, et liiga vara meie hulgast lahkunud lapsi ja leinavaid vanemaid on palju. Veebruaris toimuval teenistusel osalejate arv on nüüd juba üle poole tuhande. Veebruari ei valitud teenistuse ajaks juhuslikult – 15. kuupäeval on rahvusvaheline vähihaigete laste päev.

Mittetulundusühing korraldab ka lapse kaotanud vanematele kohtumisi, kus inimesed saavad oma mõtteid vahetada või kuulata vaimulikku, kes oskab mure leevenduseks leida olukorrale uusi hingehoidlikke vaatenurki. Need on väga vajalikud, sest lapse kaotus on kõige suurem tragöödia, mis elus võib ette tulla. Kaotusvalust ülesaamine on pikk ja keeruline protsess. Oma tegevusega pälvis Liivi Laos möödunud aastal presidendilt Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi.

Selgi aastal loeti teenistusel ette laste nimed, keda nende lähedased meeles peavad ja mälestavad. Selleks ei pea ilmtingimata teenistusel osalema. Nagu väike Rasmus, näitavad meile teed kõik varalahkunud lapsed. „Olemata meiega on nad siiski siin,“ kirjutatakse mittetulundusühingu kodulehel.

Rita Puidet