Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulikud maavalitsuses ümarlaual

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Koguduste esindajate ümarlauanõupidamisel Jõgeva maavalitsuses tõdeti vajadust kirikuinimeste põhjalikumaks kaasamiseks erinevate valdkondade, iseäranis haridus-, kultuuri- ja sotsiaalelu sisukamaks ja mitmekülgsemaks muutmisel.

Jõgevamaa vaimulikel on tõsine huvi kaasa aidata laste ja noorte religioonialase silmaringi avardamisel. EELK Mustvee koguduse juhatuse esimehe, ettevõtja Tiit Rosina arvates võiks usuhariduse andmisega alustada juba lasteaias. «Küllap võtavad selles vanuses lapsed siiralt ja huviga vastu tõdesid, mida tundes ja austades käitutakse hilisemas elus eetiliselt ja väärikalt,» märkis ta.
Püsiväärtuste maast madalast tundmaõppimisega alguse tegemist nimetas oluliseks ka maavanem Viktor Svjatõšev. Tema sõnul tasuks religiooniga tutvumist alustada kodukirikust, kuid samas on sagedast reisimist arvestades kasulik kursis olla võimalikult paljude usunditega. Arutelul jäi kõlama mõte, et usualane selgitus- ja kasvatustöö peaks kindlasti vabatahtlik olema.
Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Aime Meltsas kutsus kogudusi tõhusamalt osalema sotsiaaltöös. «Ehk saaksid vaimulikud ja koguduseliikmed kaasa aidata sellele, et asenduskodudes elavad lapsed endale hoolduspered saaksid,» pakkus ta välja ühe mõtte.
Kohtumisel lepiti kokku selles, et maavalitsus hakkab vaimulikele saatma infot asetleidvatest ettevõtmistest ning kaasab neid nii kuulajate, kaasarääkijate kui ka korraldajatena. Kokkusaamise lõpetuseks luges palve Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer.
Jaan Lukas