Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valdo Lust seati politsei ja piirivalve peakaplani ametisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Piduliku talituse järel: politsei kaplaniteenistuse asutaja Tõnis Nõmmik (vasakult), esimene peakaplan Jaan Jaani ja Valdo Lust. Tiiu Pikkur

5. juunil pühitseti Tallinna Toomkirikus ametisse Eesti Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) uus peakaplan politseikapten Valdo Lust.

Piduliku tseremoonia viis läbi EKNi president Andres Põder, teda assisteerisid peapiiskop Urmas Viilma, politsei emeriitpeakaplan Jaan Jaani, kaitseväe emeriitpeakaplan kolonel Tõnis Nõmmik ja EKNi asepresident Meego Remmel. Kaasa teenisid toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru, politseikaplanid Ago Rand ja Tõnis Kark.
Muusikaga teenisid organist Kadri Ploompuu ning politsei- ja piirivalveorkester Hando Põldmäe dirigeerimisel. Jumalateenistusest võtsid osa PPA peadirektor Elmar Vaher, Lõuna prefektuuri prefekt Tarmo Kohv jt juhtivad politseiametnikud.
Jutluses meenutas Valdo Lust tänulikult oma eelkäijat Jaan Jaanit, kes seati ametisse 13. jaanuaril 2008 samas kirikus. Ta rääkis politsei­kaplani tööst, kus iga päev on erinev. «Kaplani töö on osa politseinike ja piirivalvurite tööst ning nad teenivad oma kohalolekuga. Me kanname vormi, oleme paarimehed patrullis, sööme piiril sama suppi. Pakume inimestele tuge ja kuulame neid väljaspool kabinetti.»
Elmar Vaher rõhutas tervituses kaplani rolli politseis. «Kõige tähtsamad on politseitöös inimesed – Eesti inimesed, keda me teenime, ja politseinikud, kes seda tööd teevad. Turvalisust ei loo seadusetäht, sinivalge auto ega politseivorm, vaid turvalisust saab luua ainult lihast ja luust inimene. Kaplan hoiab meie inimesi, et nemad saaksid hoida, aidata ja päästa kõiki teisi.» Ta tänas Jaan Jaanit tehtud töö eest ja soovis uuele peakaplanile: «Vii edasi meie väärtusi ja hoia meie inimesi. Selle kõige juures ära unusta ka iseennast hoida!»
Valdo Lust ütles pärast ametisse seadmist, et tunneb end nagu sportlane enne võistlust – vaim ja jõud on valmis, nüüd tuleb pihta hakata. Kõigepealt soovib ta nõu pidada oma kaplanitega. Peakaplani asukohaks jääb Tartu.  Põhja prefektuuris on kaplan Tõnis Kark ja Ida prefektuuris kaplan Ago Rand.
Lust on politseis töötanud kaplaniteenistuse loomisest saati. «Alustasime koos – Jaan Jaani, Ago Rand ja mina.» Ta tahab kõik prefektuurid läbi käia ja inimestega kohtuda. Need tulevad tõsised töövisiidid.
Kaplanitöö muredest rääkides ütleb Lust, et neid on igasuguseid. «Iga situatsioon on erinev, mõned jäävad pikemaks hinge, osadest on kergem üle saada. Oleme politseiga koos, nende muredes ja rõõmudes nende kõrval. Meie töö viib meid politseinike juurde.
Rõõmu teevad kordaminekud. Kui sa oled saanud aidata inimest, kes on olnud murdunud, ja oled suutnud ta uuesti rivvi tuua, siis see annab ka meile jõudu ja jaksu. Muidugi on meie jõuallikaks ka kaaskaplanid. Üksi seda tööd ei tee, ikka ainult Jumala abi ja heade kolleegide toel!»
Tiiu Pikkur