Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmistage Issandale teed

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kui siis Johannes vangihoones kuulis Kristuse tegudest, saatis ta oma jüngreid temalt küsima: „Kas sina oled see, kes pidi tulema, või jääme ootama teist?“ Ja Jeesus vastas neile: „Minge teatage Johannesele, mida te kuulete ja näete: pimedad näevad jälle ja jalutud kõnnivad, pidalitõbised saavad puhtaks ja kurdid kuulevad ja surnud tõusevad üles ja vaestele kuulutatakse evangeeliumi ja õnnis on see, kes ei pahanda ennast minu pärast!“
Mt 11:2–6
Usk tundub vahel lõputu ootamisena. Prohvetid kuulutasid sajandeid messia saabumist. Lõpuks Jeesus tuli. Tema jüngrid jäid ootama taevasse läinud Kristuse taastulemist. Ristirahvas elab selle tõotuse täitumise õndsas lootuses kannatlikult juba ligi 2000 aastat.
Paljud on ka käega löönud. 19. saj kuulutas saksa filosoof F. W. Nietzsche: „Jumal on surnud.“ Maailm on tõesti muutunud ning paljud inimlikud unistused on täitunud. Naudime mugavusi ja võimalusi, millest esiisad ehk vaid imelist und nägid ja esiemad muinasjutte jutustasid. Kuid ühes oleme neist abitumad. Aeg kaob käest.
Issand on aja ja igaviku Jumal. Tema ees on kõik maailma miljonid aastad ühtviisi silmapilk. See ongi rõõmusõnum igale ajastule: „Kui aeg sai täis, läkitas Jumal oma poja“ (Gl 4:4a). Ta saatis meile Lunastaja – elukestva otsimise ja ootuse ning igikestva kohtumise rõõmu, mis võib mahtuda ainsassegi elu hetkesse. Seepärast: Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt (Js 40:3a,10a).
Mart Salumäe