Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vanaemad koos lastelastega pidasid kristliku laagri

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Augustis kogunes Simuna koguduse kümmekond vanaema koos lastelastega laagrisse (fotol). 

Kui isade ja poegade laagreid on meie kirikus peetud, siis vanaemade ja lastelaste laagreid seni mitte – Simuna kogudus saab olla oma kogemusega teenäitajaks.

Loodus ise on su paika pannud – on laps, on ka lapselaps. Saad maailma raskeima ja armsaima ameti – lapsehoidmise. Just, hoidmise. Hoiad oma last talle abi andes, ja lapselast, andes talle tunde, et armastus kestab aegade algusest aegade lõpuni. 

Soome vanaema Raija Hirvensalo, kes hiljuti tähistas 80. sünnipäeva, on endale võtnud vabatahtliku kohustuse kutsuda kokku Simuna vanaemad, nendega talve jooksul kohvitada ja neid sõbraliku vestluse käigus kristlikult harida ning suvel korraldada vanaemade ja lastelaste kristlik laager. Juba üle kümne aasta. Laager on tore, selles on mängu, meisterdamist, grillimist jne – lastelastega koos ja vahepeal vanaemad omavahel. 

Tänavu olid meie teemad tõsised, kuid ka hingekosutavad. Koroona tõttu jäi laager kaks aastat ära. 2019. aastal käisime Soomes. Tänavu tuli lihtsamalt läbi ajada ja laager toimus Käru seltsimajas. Simuna inimestele oli vaheldus seegi. Laagri korraldamine on suur vabatahtlik töö ja siinkohal kuuluvad siirad tänusõnad Raija Hirvensalole, Ami Skogbergile, Virve Tootsile, Riina Visnapuule, Riina Rajastele ja muidugi kõigile osalenud vanaemadele ning Simuna kirikuõpetajale. Et laulud saaks lauldud, selle eest hoolitses Eve Põldmaa. 

Laagrile pani vahva punkti Simuna vabatahtlik tuletõrje. Sireeni saatel toodi paras ports jäätist, mis maitses hea ja oli vägev üllatus. Pritsumehedki tulid täitsa vabatahtlikult. 

Uute kohtumisteni, armsad vanaemad ja lastelapsed! Kõik on oodatud. 

Sirje Aavik,

 koguduse misjonisekretär