Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vennastekoguduses peeti sinodit

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sinodilised on kogunenud ühispildile.Veiko Ilus

Eesti Evangeelse Vennastekoguduse (EEVK) sinod toimus Tallinnas Endla 68 palvelas laupäeval, 2. aprillil. Sel korral valiti ka peavanem ja uus eestseisus.

Sinod algas palvusega, mida juhatas peavanem Eenok Haamer. Seejärel esitati sinodile ülevaade vennastekoguduse töödest-tegemistest 2015. aastal. Sinodile koostatud sõnalist aruannet täiendasid palvemajade ja osadusgruppide esindajad.
Palvetunnid toimuvad üheksas palvemajas, lisaks koguneb vennastekoguduse hulgake veel Juurus, Tartus ja Pärnu-Jaagupis. Pea kõikjal tuntakse puudust kuulutajatest ja teistestki töötegijatest.
EEVK liikmeskonna keskmine vanus on üsna kõrge. Siiski rõõmustati selle üle, et viimastel aastatel on tasapisi lisandunud uusi ja nooremaid liikmeid. Vennastekoguduse ridu aitab koondada suvepäev, mis möödunud aastal toimus Pärnumaal Pikavere palvemajas. Eeloleval suvel 11. juunil kogunetakse suvepäevale Helmesse, päeva teemaks on «Püha Vaim».
Sinodilised rõõmustasid taas «Vaimulike loosungite» üle. Igal aastal ilmuval loosungiraamatul on märkimisväärselt suur lugejaskond, kaugelt üle praeguse liikmeskonna arvu (selle aasta tiraaž oli 2700). Peavanem Haamer julgustas kasutama loosungiraamatut praktilises misjonitöös, tuues selleks innustavaid näiteid oma kogemustest.
Sinod päädis EEVK peavanema, eestseisuse ja revisjonikomisjoni valimisega. Järgnevaks viieks aastaks valiti peavanemaks tagasi vend Eenok Haamer. Eestseisuse liikmeteks kinnitati Marika Kahar, Agu Kaljuste, Jaane Lend, Lui Remmelg, Marek Roots ja Aivar Villems. Revisjonikomisjoni liikmeteks said Kalev Kask, Anu Lust ja Urve Põldoja.
EEVK põhikirja järgi hoolitseb peavanem eelkõige koguduse vaimse suuna ning rahu ja tasakaalu hoidmise eest.
Sinod möödus üksmeelses õhkkonnas. Oldi tänulikud Jumala helduse eest. Kuigi Eesti vennastekogudus on praegu väike, võib selle elus siiski märgata lootusrikkaid märke.
Marek Roots