Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vigalas tähistati aastapäevi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vigala kiriku torni-mälestusmärgi uus kümnemeetrine lipp on hümni saatel heisatud. Jüri Kusmin

Pühapäeval, 20. mail tähistati Kivi-Vigalas sealse kiriku torni – Vabadussõja mälestusmärgi ehitamise 85., selle taastamise 30. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Sel puhul peeti pidulik nelipüha armulauaga jumalateenistus, kus teenisid õpetaja Kristiina Jõgi ja piiskop Joel Luhamets, õnnistati Vigala kiriku torni-mälestusmärgi taastatud lipp ja rohelised kirikutekstiilid ning korraldati korjandus kiriku uue lipu heaks.
Tervitusega esinesid Eesti Vabadusvõitlejate Liidu juhatuse esimees Tiit Põder, Märjamaa valla esindaja jt. Muusikaga sisustasid üritust organist Andres Uibo, sopran Jaanika Kuusik, trompetist Priit Aimla, Kivi-Vigala rahvamaja naiskoor ja koguduse naisansambel. Pärast 24. veebruari 2018 sündinud laste vanemad istutasid kiriku juurde Eesti Vabariigi ja Vigala kihelkonna järgmise sajandi tamme.
Kirikus toimus ajalookonverents, kus esinesid Martin Andreller ettekandega „Vigala kiriku torn-mälestusmärk“, Siim Õismaa teemal „Vabadussõda ja Vigala“ ning Jaak Sarap, kelle ettekande teemaks oli „Vigala kiriku torn-mälestusmärgi taastamisest 30 aastat tagasi“.
Konverentsi lõpus võtsin sõna, tuues tervitusi Tartu Rahu Põlistamise Seltsi ja Pärnu-Jaagupi Muinsuskaitse Seltsi poolt.
Meenutasin 30 aasta taguseid sündmusi. Kummardus Vigala meestele Lembit Kuubenile ja Reemet Kasekambile, kes korraldasid 30 aastat tagasi 11. mail Eestis esimestena Vabadussõja mälestusmärgi ennistamise. 30 aasta eest vallandus Vigala kiriku torni juurest torm, mis pühkis kolme aasta pärast Eesti rahvalt ahelad. Reemet Kasekamp oli siin tõrvikukandja.
Suur tänu Vigala Maarja kogudusele ja õpetajale Kristiina Jõele, kes hoiab siin kindlalt kristlikku ja rahvuslikku joont, ja Joel Luhametsale. Aasta tagasi õnnistas piiskop Joel Luhamets Tartu Pauluse kirikus Eesti Vabariigi Petseri maakonna kaks lippu. Neist üks oli 20. mail Vigala kirikus.
Aldo Kals