Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viirus ei säästa kirikuid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sellest Maini-äärses Frankfurdis asuvast palvemajast sai alguse uue koroonaviiruse nakkuspuhang. Internet.

Saksamaalt ja USAst on teada mitu juhtumit, kus uus koroonaviirus on levinud koguduste kaudu.

Viimastel nädalatel on COVID-19 epideemia uuteks tulipunktideks saanud Venemaa, India ja Ladina-Ameerika. Enamikus Lääne-Euroopa maades ja Põhja-Ameerikas näitab haiguspuhang aga juba vaibumise märke.

Kogu ühiskonda hõlmavate piirangute kehtestamise asemel on neis riikides nüüd päevakorral tegelemine väiksemate kohalike nakkuskolletega. Need on näiteks seotud hooldekodudega nagu meil Lihulas, ent ka tööstusettevõtete, kaevanduste ja seltskondlike üritustega.

Saksamaalt on aga teada ka mitu vabakirikutega seotud viiruse levimise juhtumit. Nii on Maini-äärses Frankfurdis nakatunud üle 200 evangeelsete kristlaste-baptistide koguduse liiget ning nende lähedast.

Kogudus, mille liikmed on enamasti Venemaa päritolu, väitis, et jumalateenistustel püüdsid osalejad hoida omavahel 1,5-meetrist vahemaad ning käepärast olid desinfitseerimisvahendid. Samas mööndi, et maske kirikulised ei kandnud ning koguduselaulu ära ei jäetud. Viirusega haiglasse toimetatute seas oli ka koguduse juht. Deutsche Welle veebilehe kinnitusel on võimalik tema suhtes juurdluse alustamine.

Mai lõpus teatati ka vähemalt 57 nelipühi kogudusega seotud inimese nakatumisest Bremerhavenis. Sel puhul on tõenäoline, et nakkus ei levinud mitte jumalateenistuse, vaid koguduse liikmete vahelise suhtlemise käigus.

Samuti on kogudustega seotud nakkuse levimise teema aktuaalne Ameerika Ühendriikides, kus jumalateenistuste pidamisele seatud piiranguid on laialdaselt vaidlustatud usuvabaduse põhimõttele viidates. Üks California kirik esitas koguni USA ülemkohtule taotluse tühistada osariigis kehtiv ülempiir jumalateenistusest osavõtjate arvule, ent see lükati tagasi.

Teadaolevalt on USAs küllaltki paljud kogudused jumalateenistusi pidanud ka juhul, kui ametivõimud on selle epideemia tõttu ära keelanud. Sealne meedia on teatanud siiski vaid vähestest otseselt usuliste kogunemistega seotud haiguspuhangutest. Näiteks märtsi algul haigestus ühe Arkansase kirikus toimunud jumalateenistuse 92 osavõtjast 35.

Rain Soosaar